Misak22

Mohu podnikat jako obsluha bagru?

Zdravim všechny přítomné. Muj dotaz je myšlen tak, jesli mohu být na ŽL jako obsluha bagru. Nemam svůj bagr, byl bych najat jako obsluha a faktury bych vystavoval za odvedenou práci. Není v tom nějaký problém, co se týče zákona?? Neměl bych žádné náklady, šlo by uplatňovat paušálně a kolika procenty????Proč švarc systém.je to služba jako sou najímáni řidiči na odvoz domu atd.někteří taxikaři taky podnikají na ŽL a jezdi pro jednu společnost.Je to skoro to samé.

Nejlepší odpověď
Arne1

Obávám se, že to, co navrhuješ, je známo pod pojmem „Švarc systém“.

Další odpovědi
Drap

Byl by to nezákonný tak zvaný Švarc systém.

ivzez

„Obsluha bagru“ není podnikání, šlo by o Švarc systém.
Vám i „zaměstnavateli“ by hrozila pokuta → a ne malá.
V případě bygru by šlo o závislou práci.

Taxikáři (většinou) jezdí svým vozem, služby poskytují svým
jméněm a na své náklady, pracovní dobu si určují sami, …

[Není to to skoro to samé. A jestli vážně uvažujete o podnikání,
doporučila bych si o něm něco nastudovat.]