Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu podat trestní oznámení na matku dcery mého přítele pokud jí k nám poslala s vyrážkou a lékařka zjistila svrab?

Matka dcery mého přítele k nám poslala dceru s vyrážkou s tím, že nemá čas jít s ní na kožní. Po návštěvě kožního, kam s ní můj přítel zašel lékařka určila svrab ve velmi pokročilém stádiu. Matka dcery mého přítele je velice nezodpovědná, o děti se špatně stará, je si jistá, že se nemůže nic stát a může si dovolit cokoliv, že na ní nikdo nemůže a proto bych chtěla vědět, zda na ní mohu podat trestní oznámení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Můžete, také můžete kontaktovat sociální péči, s podezřením na zanedbání péče. Promluvte si o tom ale s manželem, roztočíte totiž kolotoč velmi náročný pro všechny zúčastněné.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

100% muzete. Rodicum, kteri schvalne a vedome zanedbavaji sve dite patri pres hubu. Ale nejdrive bych se o tom poradil s vasim pritelem.


Avatar uživatele
Zlatý

Dokonce si můžete vybrat:
§ 153 Šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti
§ 201 Ohrožování výchovy dítěte

Ale jak píšou ostatní, pokud se to rozjede, nebude to žádná sranda pro nikoho, ani pro vás.


Avatar uživatele

Trestní oznámení se podává při spáchání anebo podezření ze spáchání trestného činu.
To by sice §§ od baghiry splňovaly, ale při jejich naplnění (tedy i prokázání).
Kromě toho policii z toho vyplývá plno papírování, takže jeden z dotazů bude znít: Jaké jste podnikli mírnější kroky, které by měli předcházet a případně bránit dalšímu pokračování trestného konání.
Takže v této fázi je vhodnější se nejprve obrátit na péči o rodinu (pokud ještě není dítě zletilé), vyžádat vyjádření ošetřující lékařky a nechat první kroky kvalifikovaným referentkám, které už znají účinný postup.
Trestní oznámení se totiž po přešetření předává státnímu zástupci a následně k soudnímu řízení. První co soud přezkoumává, je jednak správný zákonný postup a zároveň případnou účelovost s ohledem na zájmy dítěte v souladu se Zákonem o rodině. Jinými slovy, jestli to není jen motivováno mstou bývalých manželů, kteří si berou dítě jen jako záminku a bezbranná rukojmí.
Jinak i sami lékaři mají oznamovací povinnost při podezření z tresného konání.
Takže bych doporučoval nejprve na péči o rodinu a spíše aplikaci § Ohrožování výchovy dítěte, ten má větší šanci na zásah orgánu.


Avatar uživatele
Zlatý

Můžeš, ale asi neuspěješ, na toto onemocnění se nevztahuje karanténa !
Nebo na co se vlastně ptáš ? Že přijde někdo k vám domů se svrabem trestné zkrátka není.
Vlastní neblahá zkušenost :-D


Avatar uživatele
Stříbrný

Doporučuji řešit jen ne přes udání, advokáty, policii a soudy. Budete litovat ztraceného času a peněz. A výsledek v nedohlednu. Právníci stejně jak lékaři vždy koukaj akorát kde jak a koho oškubat. Tolik moje zkušenost. Ale robte jak umíte...


Avatar uživatele
Pokročilý

volba je čistě na vás mužete ale nemusíte skuste se domlivt.to přátele dělaji

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.