adamdd

Mohou v obchodě prodat papírky na balení cigaret osobám mladším 18 let?

Vesnický vietnamec mi odmítl prodat papírky. Zajímá mne, jestli nějaký zákon tuto prodej zakazuje. Předem mnohokrát děkuji za odpověď a přeji krsný den 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Anketa je špatná, chybí jiná možnost. Žádný speciální zákon na papírky samozřejmě neni. Je však zakázáno prodávat tabákové výrobky a věci na kouření osobám mladším 18 let.
Myslím, že vesnický prodavač se zachoval správně

Další odpovědi
Kepler

Ano

Anketa není špatná, ani nemusela mít jinou odpověď. Je jen zbytečná. Odpověď zní: prodávat se nesmí jen tabákové výrobky osobám mladším 18ti let. Papírky jistě tabákovým výrobkem nejsou, že.

Tibca1

Ano

anonym

Ano

navíc těžko se na to vztahuje zákon o tabákových výrobcích když v nich budete hulit trávu.

Milan Mai

Ne

Dne 1. července 2010 nabyl účinnosti zákon č. 305/2009 Sb., který novelizuje zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami. Novela má definičně zpřesnit a doplnit zejména tu část zákona, která se týká ochrany před škodami působenými tabákovými výrobky.

Zákon zpřísňuje podmínky prodeje tabákových výrobků. Před novelou bylo mimo jiné například zakázáno prodávat tabákové výrobky osobám mladším 18 let, nyní se zákaz rozšířil také na tabákové potřeby (dýmky, cigaretové papírky apod.) a elektronické cigarety. Stejně se změna dotýká také osob, které tyto předměty prodávají, po novele se tedy minimální věkový limit 18 let týká nejen osob, které prodávají tabákové výrobky, ale i tabákové potřeby a elektronické cigarety.

Takže vlastně ne, a on měl pravdu.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/novela-tzv-protikurackeho-zakona-66188.html