eso123

Mohou se Vietnamci svobodně odstěhovat z Vietnamu?

Když je ve Vietnamu Vietnamský občan který se chce na neurčitou dobu odstěhovat např. do Česka, umožní mu to Vietnamský socialistický systém? Nemusí být členem komunistické strany, či musí být pro stranu pohodlní a prověření, že se mohou odstěhovat? Vím, že máme v Čechách menšinu Vietnamců, ale většina z nich je z dob komunismu, kteří již mají další potomky.

Další co mne zajímá je, že když jsem nedávno brouzdal facebookem narazil jsem, že dost Vietnamců má na facebooku účet. To znamená, že mohou komunikovat zcela svobodně s kýmkoliv i v demokratickém státě aniž by je za konverzaci zatýkala policie?

Tyto otázky kladu hlavně, protože tam mají komunistický systém a ikdyž jsem se za českého komunismu nenarodil vím jaký byl a dalším obrázkem komunismu je i KLDR. Proto se ptám, protože v socialismu vidím nesvobodu projevu a izolace od světa, což se mi v případě Vietnamu nezdá.

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Ve Vietnamu sice je socialistický systém, ale úplně jiný než v KLDR nebo kdysi u nás. To znamená, že Vietnamci tohle všechno můžou. Říkal mě to jeden z nich, který sem do ČR jezdí od osmdesátých let.

Další odpovědi
Andre5000

Neodpovím ti přímo na otázku, ale napíšu jednu poznámku. Já jsem v komunismu část života prožil a musím konstatovat, že ne všechno bylo až tak špatné, jak se snaží dnešním mladým vsugerovat některá naše „nezávislá“ média. Kdyby ve vedení KSČ byli alespoň trošku chytřejší lidé a alespoň v něčem by ustoupili, žili bychom v NĚJAKÉ FORMĚ socialismu pravděpodobně dodnes. On totiž nikdo vlastně pořádně neví, co to ten socialismus vlastně je. Byl jiný u nás, byl jiný v bývalé Jugoslávii, v bývalé NDR, v Albánii, jiný byl třeba v Rumunsku. Např. v Rumunsku, v Albánii a v KLDR to spadlo až k nějakému diktátorskému režimu. A naopak například Čína se úspěšně hospodářsky rozvíjí, a také to tam vedou soudruzi.