Avatar uživatele
VampGirl

Mohou se akvarijní druhy rybek bez problémů dokrmovat žížalami?

Mohou se rybkám chovaným doma v akváriu bez obav podat žížaly když se k nim třeba běžně nedostanou a jsou většinou živeny pouze granulovaným krmivem?
Doplňuji:
Já žádné rybky v akvárku nechovám, ale mám doma zlaté karasy v zahradním jezírku, kterým žížaly normálně podávám. Kamarádce se to asi zalíbilo a doma žížaly dala svým tlamovcům a tvrdila mi, že poté uhynuli…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, dědapetr, anonym před 4618 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Žížaly – Tito kroužkovci (Annelida) jsou výborným krmivem nejen pro velké druhy ryb, kterým se žížaly mohou dávat celé nebo nakrájené na větší kusy, ale jsou vhodné i pro středně velké či menší ryby, pro které je ale nutné žížaly předem na drobno nasekat spolu s následným propláchnutím. Živé žížaly se dají před zkrmováním skladovat i mnoho dnů v bedničce s vlhkým pískem.

http://www.ak­varijni.cz/krme­ni.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Pro akvarijní rybky jsou moc velké. používají se nítěnky jako živé krmivo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ar

Je potřeba upřesnit které akvarijní ryby. Nejde ani tak o velikost ryb jako oto jestli jsou to masožravé a nebo ryby býložravé. Pokud dáte žížaly a nebo i nítěnky, hovězí srdce, býložravým cichlidovitým rybám a můžou být i velké, máte o starosti postaráno. Býložravé ryby mají dlouhý travící trakt a toto krmivo je zabije.
Takže nejde jednoznačně napsat že všacny ryby můžou na nebo nemůžou, vždy je potřeba uvést o jaké druhy ryb jde.
Doplňuji:
VampGirl tak to je právě ten případ o kterém jsem psal. Tlamovci jsou cichldovité a hodně tlamovců jak z jezera Tanganika tak i Malawi jsou býložravé a ty to oddělá.
Sám doma chovám „Mbuna“ z Malawi tak vím čím je nekrmit.
Kamarádce doporučte získávat info. třeba tady http://www.wds­.cz/tlamovci/in­dex.php?PHPSES­SID=0d5b1269886f79996522­100fbdd9cd05

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

velké ryby si s nimi poradí – např. cichlidy, velcí draví sumci
a menší žížaly můžete vyčistit a nasekat na malé kousky (podle velikosti ryb) a pochutnají si na nich třeba větší čichavci, parmičky atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Já dávala kousky žížal závojnatce a neuhynula. Taky dostávala larvy komárů. Jediné, co mě napadá, že jsem o tom někde četla, že se tím dají do akvárka zanést nějaký nemoci, když se krmí kdečím z přírody a ne krmivem z krámu.

Proč to ti tlamovci teda žerou, když po tom chcípnou? Neříkám, že tomu nevěřím, jen se laicky divím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata