VampGirl

Mohou se akvarijní druhy rybek bez problémů dokrmovat žížalami?

Mohou se rybkám chovaným doma v akváriu bez obav podat žížaly když se k nim třeba běžně nedostanou a jsou většinou živeny pouze granulovaným krmivem?
Doplňuji:
Já žádné rybky v akvárku nechovám, ale mám doma zlaté karasy v zahradním jezírku, kterým žížaly normálně podávám. Kamarádce se to asi zalíbilo a doma žížaly dala svým tlamovcům a tvrdila mi, že poté uhynuli…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Žížaly – Tito kroužkovci (Annelida) jsou výborným krmivem nejen pro velké druhy ryb, kterým se žížaly mohou dávat celé nebo nakrájené na větší kusy, ale jsou vhodné i pro středně velké či menší ryby, pro které je ale nutné žížaly předem na drobno nasekat spolu s následným propláchnutím. Živé žížaly se dají před zkrmováním skladovat i mnoho dnů v bedničce s vlhkým pískem.

http://www.ak­varijni.cz/krme­ni.htm

Další odpovědi
elektrikář

Pro akvarijní rybky jsou moc velké. používají se nítěnky jako živé krmivo.

Ar

Je potřeba upřesnit které akvarijní ryby. Nejde ani tak o velikost ryb jako oto jestli jsou to masožravé a nebo ryby býložravé. Pokud dáte žížaly a nebo i nítěnky, hovězí srdce, býložravým cichlidovitým rybám a můžou být i velké, máte o starosti postaráno. Býložravé ryby mají dlouhý travící trakt a toto krmivo je zabije.
Takže nejde jednoznačně napsat že všacny ryby můžou na nebo nemůžou, vždy je potřeba uvést o jaké druhy ryb jde.
Doplňuji:
VampGirl tak to je právě ten případ o kterém jsem psal. Tlamovci jsou cichldovité a hodně tlamovců jak z jezera Tanganika tak i Malawi jsou býložravé a ty to oddělá.
Sám doma chovám „Mbuna“ z Malawi tak vím čím je nekrmit.
Kamarádce doporučte získávat info. třeba tady http://www.wds­.cz/tlamovci/in­dex.php?PHPSES­SID=0d5b1269886f79996522­100fbdd9cd05

pokazdejinak

velké ryby si s nimi poradí – např. cichlidy, velcí draví sumci
a menší žížaly můžete vyčistit a nasekat na malé kousky (podle velikosti ryb) a pochutnají si na nich třeba větší čichavci, parmičky atd.

kapka

Já dávala kousky žížal závojnatce a neuhynula. Taky dostávala larvy komárů. Jediné, co mě napadá, že jsem o tom někde četla, že se tím dají do akvárka zanést nějaký nemoci, když se krmí kdečím z přírody a ne krmivem z krámu.

Proč to ti tlamovci teda žerou, když po tom chcípnou? Neříkám, že tomu nevěřím, jen se laicky divím.