Matěj Krebs

Mohou psi cestovat letadlem?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně mohou, ale podmínky se u jednotlivých společností liší (také se liší podle cílové destinace), podstatná je i velikost psa (zda je možné jej přepravovat v kabině nebo v zavazadlovém prostoru).
Případně se dotaž konkrétní letecké společnosti a na konkrétní let/y.

Další odpovědi
Dane

Mohou za předpokladu, že to umožňuje cílová země, která také stanovuje podmínky přepravy. Informaci o tom, že cestuješ se psem musíš nahlásit předem dané letecké společnosti, se kterou poletíš. Tato společnost ti sdělí podrobnosti a vybere od tebe poplatek.

marci1

Mohou. Podrobněji ve zdroji.

Zdroj: http://dovole­nasepsem.unas­.cz/podminky-prepravy-zvirat-v-letadle.html

bolak

Když ho řídí pes, proč by ne.

repetelka

Ano. Jde o to kam.