zjentek

Mohou mít synapse i dcery?

Už delší čas mě trápí otázka, která mně vrtá hlavu. Přece muži i ženy se rodí svým rodičům, přestože povšechně se považuje/ví, že každá z entit je z jiné planety. Ale jak se může narodit žena ze stejné krve, stejným bytostem, jako třeba její bratr? Přece ten sestře nerozumí. A nerozumíme jí nakonec všichni, třebaže se často pokusíme žít s ní v jediné domácnosti. Rozumět jí přesto nebudeme. Prostě člověk třeba zkusí žít se ženou ve stejné domácnosti a stejně ženu nepochopí, sestra nesestra. Přesto se zde rodí nejen synové, ale i dcery. A pravděpodobně jde jen o to, co vše je při zrození dané bytosti dáno, čím je utvořena. Proto je otázka oprávněná. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Roman71

Kdysi jsem zaslech jedno lidské moudro:
„Nesnaž se ženu pochopit, ale nauč se s ní žít.“

Celá ta mašinérie vzájemného nechápání se je postavená na intelektuálně-emočních rozdílech.
V mužské populaci převažuje intelekt, v ženské emoce. Tím ale nechi říct, že by v opačném ohledu oba nějak strádali 😉 ..naopak, vzájemně se doplňujeme. Ale aby to fungovalo správně, je potřeba se učit naslouchat a měnit přístup. Přecejen, když bude v něčem spolupracovat muž s mužem, budou si rozumět lépe, protože jsou tak nějak na stejné nebo podobné vlně. S ženami je to jinačí..

Muži jsou prý z Marsu a ženy z Venuše..
Kdepak, rodíme se na zemi, ale jak to tak sleduji, čím dál méně si ti dva rozumí.

Další odpovědi
Ametyst

Dnešní příšerná doba je založena na tom, že rozděluje lidi na dva druhy- černý- bílý, očkovaný- neočkovaný, Rus- Ukrajinec, proruský- proukrajinský, prozápadní- protizápadní. Natož aby popírala rozdíl mezi mužem a ženou. Muži neoplývají trpělivostí, pochopením pro jiné než pro sebe, natož empatií. Nepřiznají chybu, natož s úsměvem jako ženy. Dnes se lidi víc než kdy predtím, chovají jako obklopeni nepřáteli.

aliendrone

Synapse (jakožto součást CNS) NEMOHOU mít dcery, protože nedisponují aparátem pro rozmnožování. Ony prostě ROSTOU, stejně jako kdysi ti prvotní 2 vousiska nepáchala na tlamě orgie, ze kterých se postupem času stal pralesní sklad všelijakých poživatin a breber z KATEGORIE HMYZ! 😉

Dcery naopak synapse MAJÍ (dokonce MUSÍ mít), jinak by jejich funkčnost byla přinejmenším diskutabilní. Pravda, u NĚKTERÝCH dcer to platí i tak, ale šťourat se v tom nebudu. To, že zmáknu sem tam nějaký ten bio LOK ještě neznamená, že jsem biolog. 🙂

Smiř se s tím, že ženy jsou v různém poměru úplně jednoduché NEBO naopak zcela nepochopitelné – NIC MEZI TÍM. Šance, že bychom my dva vykoumali to, na čem si vylámaly intelektuální chrup nespočetné generace často mnohem chytřejších mužů než my dva je PRAMALÁ. Čistě osobně myslím, že je to tak DOBŘE. 😉 😁 😁

aliendrone

Ametyst>>> Potvůrko! Začalo ve mne růst podezření, že jsem ti znám VÍCE, než jen přes tento web! 😮 😁 Na druhou stranu ale chlapa jako já potěší uznání z úst ženy, že je to echtovní chlap, lepší důkaz NENÍ! 😉 😁 😁

Ametyst

Aliendrone- ó vzácný mimozemšťane, Tebe se přece to pozemské svinstvo netýká. 😁 Buď v klidu.