Mohli by Češi v krizové situaci opět přistoupit k defenestraci jako kdysi a nebo si zas necháme vše líbit?

Nejlepší odpověď
fcoop

Ne že mohli.
Měli by.
Ale doby,kdy měli Češi v žilách krev,byli hrdí na to,že jsou Češi…atd........ty jsou,zdá se, fuč.
Není divu – šlapalo se po nás 395 let.......to by se ohnul a aklimatizoval asi každý.
A tak,kromě jiného – se vymysleli „Blaničtí rytíři“. Jako únikovka.

Možná,že by nebylo špatné navázat na tradice a pár panáčků vyházet z oken,i kdyby to byla okna v přízemí.
Pomohlo by to – pročistil by se vzduch.
A kdy?.......­.............­.............­.............­.když ne teď?
Když jsme to nedokázali v tom slavném roce 1989.........­..........a ještě je dost lidí hrdých na to,že „TO“ proběhlo „sametově“.
Zlo má být potrestáno – ne že ne...........­.....když se to neudělá,odnesou to později všichni.
Takto!! se vytváří charakter národa.

Další odpovědi
Psychotic

V době střelných zbraní a jednotek rychlého nasazení by defenestrace byla extrémně obtížná a hlavně neefektivní. Kromě toho by odpovídala definici teroristického ú­toku.

Za druhé Čečich hodně brblají a nadávají v hospodách, ale nic neudělají, protože se mají docela dobře. Jsme jeden z nejbohatších postkomunistických států a úroveň svobody je tu velká i v porovnání se západem. Takže není moc skutečných důvodů k nějakému násilí.
Doplňuji:
*oprava: Za druhé ČEŠI hodně brblají…

orwell

Jistý opovrhovaný dokument z minulosti (který bych tak úplně nezavrhoval) říká něco, jako že dělnická třída povstane, až nebude mít co ztratit, pouze své okovy. Řekl bych, že se to netýká jenom dělnické třídy, ale asi tak 2/3 národa. Asi je ještě pořád co ztrácet, tak je třeba počkat. Kapsy chamtivců jsou bezedné a s jídlem roste chuť. Takže nůžky se budou stále rozevírat a jednou to bezesporu bouchne. Takové ty návrhy, jako že se mohu vystěhovat, když se mi to nelíbí (gecco) nemám rád, protože jsem tu doma, narodil jsem se tu, celý život jsem tu pracoval a platil daně. Nevím proč by se měla vystěhovávat většina slušných a dělat místo lumpům. Taky se nám nelíbí, když uprchlíci, místo aby se snažili udělat si pořádek doma, raději utíkají k nám.

gecco

Ona se nám ´trošku´liší politická a společenská situace…
😉

  1. můžeš volit
  2. můžeš kontaktovat ´svého´ poslance
  3. můžeš se odstěhovat

K čemu defenestrace?

pusinka50

Já bych se klidně role vůdcovství demonstrací i defenestrace ujala, protože už jsem tak moc otrávená zdejším politickým a ekonomickým zkorumpovaným ovzduším, že bych si klidně snad šla sednout i do basy při myšlence, že můj syn se pak bude mít lépe. Jenže jistota žádná, nemáme prostě nezkorumpované vyšší osobnosti a už vůbec nikoho, kdo by rozuměl ekonomice naší země. Nikdo se zde nenajde, kdo by podporoval chudé lidi, podporují se zde jen nepracující Romové, kteří pouze devastují své byty a umí si vyřvat mnohem větší sociální příspěvky, než je průměrná mzda v ČR. Ale kdybych si byla jistá, že za mnou stojí milion Čechů, šla bych do toho, protože tohle přežívání už mě vůbec nebaví.

anonym

Hrdinové vymřeli a tak si necháme kálet na hlavu ! Chtělo by to nějakého vůdce, třeba Jana Žižku a hrrrrr na ně!

setapouch

Ano, Ustava to za jistych okolnosti dovoluje.

Hlada

Nemohli. My s bezprávím nebojujem. Naším vzorem je Švejk.

anonym

Defenestrace nikdy nebude, protože dnešní zákony nahrávají darebákům a slušný člověk i když brání svůj majetek, tak je na tom hůř než zloděj, který ho okradl.
Tkže i kdyby byla, sice by hodně lidí pomáhalo, ale na druhou stranu, byli by mezi nimi jedinci, kteří za mrzský peníz (nebo jinou výhodu) by dokázali prásknou lidi, kteří ty nepohodlné vyhazovali z oken.

lexx

mohli, ba měli ale nic to nevyřeší…prijdou noví ještě horší, jlo leda pro výstrahu, 42 let se hrozilo komačům (nejčastěji v hospodě u piva) že až to prasne tak se zhoupnou na kandelábru, kolik že se jich zhouplo ? not one…naopak, díky „revoluci“ 1989 přišli za hubičku k obrovským majetkům, dříve státním podnikům a moci…