CTTON

Mohl by být stát/město řízený počítačem?

V budoucnosti, Myslíte že by to bylo možné, pokud ano jakým způsobem? Bylo by to bezpečnější?

Odpovědi
Drap

Teoreticky je to možné, ale nikdo z nás se toho nedožije.

Edison

Problém nevidím v samotných výpočtech. Problém vidím ve vstupních a výstupních informacích. Na obou stranách jsou lidé. Řídit bys mohl dopravu, rozvody všeho možného, distribuci všeho možného včetně informací. Co ale neuřídí nikdo, dokonce ani sami lidé jsou sami lidé.

Dochy

Ne. Doufám. Podle mně rozhodnutí musí dělat člověk. Počítač může pomáhat jen v předem definovaných situacích. Cokoli nového by měl řešit člověk. A doufám, že se nedostaneme do situace, kdy nebude nic nového.

anonym

V budoucnu ano, ale bez umělé inteligence na výrazně pokročilejší úrovni než jsou ty dnešní hračky na rozpoznávání objektů ve fotografiích to samozřejmě možné nebude. V oblasti A.I. si to vyžádá ještě spoustu dekád vývoje – pokud se ale ptáš na budoucnost, troufám si tvrdit že A.I. namísto neschopných politiků je v budoucnosti jasná volba.

A.I. by jednou mohla dokázat reagovat velmi rychle a během mžiku přijímat efektivní opatření proti jakémukoliv náznaku nepříznivého vývoje ať už v oblasti pandemií, bankovnictví, či jen vývoje zahraniční politiky.

Trochu se ale obávám že to bude příliš efektivní a bude to zneužito spíš k definitivní stabilizaci spíše nějakého diktátorského režimu než svobody 🙂 Tak to totiž bohužel chodí, vše co zneužito být může, zneužito i bude (dřív nebo později). Ale tohoto se snad ještě ta naše generace nedočká.