Modřina od bratra - jak se bránit?

Můj bratr na jednu stranu působí jako otloukánek - dost dlouho mu trvá, než se začlení do kolektivu, je nejistý a stydlivý. Doma ale nejistě nepůsobí ani v nejmenším. Srší vtipem a rád si dělá legraci. Většinu času s ním celkem vycházím a i když se občas pohádáme, mám ho ráda.

Jen se občas chová výbušně a pokud se rozruší, prostě mě bouchne. Vím, že je to mezi sourozenci normální, ale nejspíš neumí odhadnout svou sílu a tak mám vždy na těle modřiny. Ve škole jsem kvůli tomu měla diskuzi s výchovnou poradkyní, která si mých modřin všimla, ale umluvila jsem to na zakopnutí a začala nosit dlouhé rukávy.

Teď to bylo delší dobu celkem v pohodě, ale dnes jsem mu odmítla zavřít dveře do pokoje (protože pak neslyší, když po něm někdo něco chce) - naštvalo ho to, vběhl ke mě do pokoje a udeřil mě do ramene. Mám tam velký červený flek a myslím, že z toho bude i pěkná modřina (už se začíná vybarvovat). Normálně bych to přešla, ale za týden mám maturák a v šatech bez ramínek bude modřina vidět.

rodiče většinou vyhodnotí situaci tak, že jsem bratra vyprovokovala. Jsem starší a měla bych umět řešit konflikty. Co bych tedy měla dělat, aby to přestalo? Jsou nějaké metody, jak zabránit bráchovi aby mě bil? Jsem o cca 15 kg lehčí než on a tak ho jen těžko přeperu - a vracet mu ránu nemá význam.

Díky moc za rady a omlouvám se za délku dotazu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Především bys měla situaci lépe vysvětlit rodičům (to s modřinami, výchovnou poradkyní atd.), protože oni jsou ti, kteří mají tvého (zjevně ne dobře vychovaného) bratra vychovat a usměrňovat.

Další odpovědi:

Zlatý

Vysvětli to rodičům tak, aby viděli, že je to i jejich problém. Třeba jim řekni, že si učitelé všímají tvých modřin a posílaj tě kvůli tomu za školní poradkyní, že to z jejich pohledu nejspíš vypadá tak, že tě rodiče doma týraj. Toť vše.

Já myslím že to začnou řešit, žádnej rodič nebude chtít, aby si tohle o něm někdo myslel.

Pokročilý

Souhlasím s odpomass. Měla bys to řešit s rodiči. Kdysi jsme s bratrem na tom byli stejně (až na to, že on je starší) pak to přešlo do takové situace kdy jsme po sobě házeli ovladač, talíř, nůžky atd. Bratr se odstěhoval a já po čase také. Ted' se vidíme jednou za měsíc, když moc a jsme za to št'astní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.