Legends

Mistr vyrobil o 40% více výrobků než jeho učeň. Dohromady vyrobili 24 výrobků. Kolik jich vyrobil mistr a učeň?

Nejlepší odpověď
brillant

Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.

Další odpovědi
jjnovo

To je velmi jednoduché..
Celkový počet výrobků je tedy 24 … oba dohromady vyrobili 240%
1% tedy dělá 0,1 výrobku pak už lehce spočteme že 100% = 10 výroibkům (tolik jich vyrobil učeň)
A jelikož mistr vyrobil o 40% víc, vyrobil 140%, což = 14 výrobkům

Legends

Děkuju, ale potřebuji to zapsat rovnicí a to právě nevím jak

led

na jednu stranu známe, na druhú stranu neznáme a rovnica je zadaná.