Metafora a metonymie v angličtině a dělitelnost v matematice

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak poznám v angličtině metaforu a metonymie (nejlépe i s příkladem, pokud toho nechci příliš)
A poté, ještě pomoci přijít na řešení příkladu z matiky, zítra z toho píšu písemku a nechápu to.
příklad: Součin dvou čísel je 640 a největší společný dělitel je 8. Jaká jsou ta dvě čísla?
Nechápu ten princip, jak se to počítá.
Opravdu bych s tím potřebovala pomoc a byla bych za jakoukoli velmi vděčná. Předem děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

u metonymie a metafory je přece úplně jedno, v jakém je jazyce, v každém má stejné znaky. Metafora je obrazné pojmenování na základě podobnosti - nádhernej příklad z Wikiny: "Her eyes were glistening jewels". - , metonymie na základě věcné souvislosti. Metonymii vám vymyslím sám, např. fráze "give me a hand" je typickou metonymií: neznamená "*dej mi ruku", nýbrž "pomoz mi". A jelikož pomoc se dává z většiny rukama (což je ona zmíněná věcná souvislost - žádná podobnost), vznikl z ní tento idiom.

U toho matematického příkladu pomůže rozklad na prvočinitele. Z prvočinitelů jsem pak zkoušel jednoho po druhém, až jsem je dostal, trvalo to sice krátce, ale třeba bude mít někdo lepší způsob.
Doplňuji:
teď jsem si tak zčistajasna vzpomněl, že "give me a hand" sice, jak už jsem říkal, znamená nejběžněji "pomoz mi", v muzikantské terminologii však též "zatleskejte mi". Rovněž toto může být dobrým příkladem metonymie - opět věcná souvislost, tleská se rukama.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.