Džanička

Melta.....

Je melta vhodná pro malé děti?Konkrétně pro 1,5 a 3 roky.Jak bez mléka tak bez.Od kdy jí popř. můžu dávat pít,a z čeho vlastně melta je?
Doplňuji:
Však já jsem také pila meltu od mala jak píše Bumbes,rozhodně jim nebudu dávat Caro,mám jedno doma,a je to odporné pití,přímo k zblití.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Co to tu píšete za bludy, že v meltě je kofein?
Jako dětem nám jí dávali občas ve školní jídelně (určitě mi chutnala víc, než ten smrdutý čaj) a na pionýrácích denně k snídani, aby do nás dostali alespoň nějaké mléko.
Moje babka pila meltu celý život a nám ji dávala odmala.
V odkazu se dočtete, o neškodnosti a že je vhodná i pro děti a kojící matky.
Doplňuji:
RE: DusanOrlik
Fascinuje mne, že uvedeš odkaz na Wikipedii, ale pak píšeš nepravdivé nesmysly. Četl si vůbec to, co je v tom odkazu? A svérázná definice „s mlékem je to instantní nápoj“ mě opravdu dostala do kolen. Pokud chceš používat cizí slova, tak si nejdřív zjisti co vlastně znamenají.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Melta

Další odpovědi
mosoj

Souhlasím s „bumbes“. Melta neobsahuje kofein. Od malička jsem ji pil smíchanou s mlékem jako bílou kávu.
Pro mladíky-ce doporučuji, když už sem dáváte odkaz tak si ho také přečtěte !!

Kdo byl na vojně tak ji dostával dnes a denně
jako kávovinu. Říkali jsme ji „nafta“ a dokázala docela osvěžit teplá i studená.

ReHu

Kofein melta sice neobsahuje, ale tak malým dětěm bych ji stejně nedoporučovala.
Doplňuji:
Džaničko, myslím, že 1,5 i 3 riky je málo. Já si tedy z věku 3 let nic nepamatuji. Až později. Takže bych s tou meltou ještě chvíli počkala.
Také si myslím, že dříve měla i melta trochu jiné složení.

ocotal

Složení: žito, kořen cukrové řepy,ječmen,če­kankový kořen

čekanka, která je součástí, obsahuje terpenické a glykosidové hořčiny podporující trávení a vylučování žluče. V kořenech čekanky je hojně zastoupen polysacharid inulin,který je využíván jako výživa pro diabetiky. V lidovém léčitelství se čekankya používá jako prostředek čistící krev, při jaterních chorobách, ale i zevně při kožních zánětech a vyrážkách. Nápoj neobsahuje kofein. JE VHODNÝ I PRO DĚTI A KOJÍCÍ MATKY.

Zdroj: léčivé byliny

DusanOrlik

Určitě bych nedoporučoval dávat dětem bet mléka!S vroucí vodou obsahuje kofein a s mlékem je to instantní nápoj.S čeho se vyrabí: kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mel­ta

Michal

Melta není vhodná pro děti ve věku,který uvádíte.Obsahuje kofein a kdysi se podávala jako černá káva(za války).Myslím,že se vyrábí pražením pšenice a ještě nějakých přísad.Do 15let bych meltu nepodával,jedině s mlékem.

Miroslavst

Pokud se jedná o to, co jsem četl já, tak ano, metla je vhodná i pro děti 1,5 a 3 roky, obzvláště když zlobí.
Omlouvám se, ale fakt jsem četl metla místo melta.

kvikal

Určitě to není tolik jako opravdové kafe ale i tak bych dítěti meltu nedávala … když už mu chcete dát něco podobného dejte mu Caro – neobsahuje kofein

ReHu

Džaničko – konzultovala jsem ze zvědavosti tuto otázku s naším školitelem zdravé výživy a řekl mi, že melta obecně je vhodná pro děti, ale lépe až od 2 let.
Caro ani jiné náhražky si myslím moc vhodné nejsou, obsahují různé příměsi a příchutě apod.

Bumbes

Při čtení některých komentářů mne napadá oblíbené přirovnání – strašidla neexistují, ale po půlnoci nechoďte raději ven, je to totiž hodina strašidel!