Avatar uživatele
anonym

Měli jste rádi dílny a pozemky na základce?

Doplňuji:
A víte vy,že já dostal kouli z dílen? Měli jsme z kovového hranolku pilníkem vybrousit tvar kladiva a já objevil ve druhé místnosti el.brusku a kladívko bylo za pár minut hotové,což učitel ohodnotil zmíněnou pětkou

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, iceT, johana 56, Alesh před 4211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Dílny ano, pozemky ne a to mi vydrželo až do současnosti. Bohužel mám i ty pozemky…
Doplňuji:
Tak to já zas dostala kouli za to, že jsem nerozeznala mladou cibuli od pórku a taky, že jsem se cpala nezralým angreštem. Zahrad – ničení mi k srdci nepřirostlo, ale nic jiného mi nezbývá, než se s tím poprat. Snad až mne to začne přitahovat zpátky do země…

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Z dílen si pamatuju jak jsme měli vytvořit stojánek na ubrousky nebo na co-bylo to jednoduché-kus plastu se měl na obou koncích ohnout do nějakého úhlu tak,aby se vytvořil nedodělaný trojúhelník a do obou těch ohnutých částí se měl jšetě udělat zzářez.Dopdadlo to tak,že tcelý bylo nakřivo a ani to nechtělo rovně stát.O pozemcích jsem ráda ožírala zelené jahody,jinak mě to rýpání v hlíně moc nebavilo,ale dnes by mě to bavilo určitě.
Brácha,ten se měl měl,ten si mohl vybrat,jestli půjde do dílen nebo s holkama vařit a vybral si vaření a dokonce se tím dnes živí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Pozemky jsme měli všichni rádi, vypěstovali jsme si mrkev a kedlubny. Dílny měli jenom kluci, holky měli vaření a to bylo taky fajnový, obzvlášť, když jsme si udělali palačinky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nenáviděla jsem smrad klihu na vařiči. Nenáviděla jsem frontu do jídelny ve stejném suterénu, jako byly učebny dílen s tím klihem. Když se v chodbě propojil smrad klihu se spáleným mlékem, kde jsme stáli dlouhou frontu na připálenou mlíčnou polévku, bylo mi na omdlení a uvítala jsem při odp.vyučování práci na vzduchu. Ptačí budku jsem sice vyráběla cca 3roky, ale pozemky jsem výsledné hodnocení dohnala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Já ano a myslela jsem, že každý, minimálně jako takové „flákací“, odpočinkové hodiny, i když i plevel jde trhat jako ďas :) A dílny jsem měla ráda taky proto, že jsem vyrůstala v kutilském prostředí a udělat třeba ptačí budku mi přišlo jako relax.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terez_ka

Ne přímo je nenávidím. Je to strašné v dílnách si jen povídáme a vyrábíme něco z papíru a na pozemkách nás využívají a trháme plevel nebo bodlíčí :/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Dílny jsme naštěstí neměli a pozemky byly zarostlé,nakonec z nich bylo hřiště,po tom jsme je se školníkem v 9 třídě zlikvidovaly UDSkou.Moje velká výhoda byla že jsem s ní už tehdá uměl.
Doplňuji:
pro Barbakana: To kladívko jsem dělal také,ale až na střední,také to mělo být pilníkem,ale já to chvíli piloval,pak jsem to o přestávce hodil na frézu a za 5 minut bylo hotový pak jsem to vzal lehce pilníkem,zkosil hrany,aby nebylo poznat že to je frézovaný a bylo to za 1,mistr na to nepřišel.Vůbec to nevypadalo jako frézovaný.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

ani jedno se mi nelíbilo.fuj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

moc ne, byl jsem na to levej :{)> pozemky ještě šly, ale na dílnách jsem byl pro učitele noční můrou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ne. Pozemky – to byla čirá otročina na panském a nikdy z toho ani kedlubna. Dílny byly snad ještě horší. Já jsem schopná cokoli zničit, jen se toho dotknu (i pohledem:-) a tam jsem měla dokonce něco vytvořit. Měla jsem ale hodně ráda vaření. Klukům jsme nosily naše výtvory, bylo to fajn – to mi zůstalo, mám radost, když někomu mnou připravené jídlo chutná.
A vzpomínám, jak jednou došlo k roztržce se soudružkou účou, když jsem navrhla, abychom při školním vaření zpracovávaly hlavně naše zahradnické výpěstky. Zejména, když třeba jahody byly ve větším městě docela „ohrožený druh“.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Dobře ti tak, měl ses víc snažit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Skoro to vyznívá, jako že má-li někdo podvádění v krvi už od dětství, těžko se ho pak zbavuje v dospělosti.
Vzhledem k rubrice vzdělání, se dá pochybovat, že by zrovna k tomuhle škola vzdělávala.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Si vyliž …
Ty jsi měl ještě na základce cumel v pysku.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek