lexx

Měli jste někdy mopeda? Umíte na něm jezdit?

chtěl jsem si to přibližovadlo pořídit k jízdám na krátké v vzdálenosti na jaře a v létě 7–8 km do zaměstnání apod. enemže značka italská a banální utržené lanko brzdy, spojky či plynu ho může vyřadit z provozu,
http://motorky­.bazos.cz/?hle­dat=Piaggio+Bra­vo&hlokalita=&id­del=1
koukám že kapitalisté ve výrobě odrbali co se dalo, naše babetta to je jiný stroj ! dvourychlostní, elektronické zapalování, automatická odstředivá spojka apod., o Stadionu S-11 škoda mluvit, to je kultovní moto sběratelsky vzácný exemplář za cenu 25–30 000 Kč…

No, mop se liší od malé motorky (50 ccm) zejména tím že se startuje a brzdí šlapadly jak kolo, taky pomáhá motoru točením při jízdě do kopce, a vypíná „chcípákem“ tedy dekompresorem, to je ventil v hlavě válce ovládaný lankem řidičem a řazení rychlostí 1–2 má na řidítkách vlevo, pokud jde o Stadiona S11, S22 a Jawettu, na babettě jsem dosud nejezdil.

Nejlepší odpověď
Drap

Kdysi jsem jezdíval na krátké vzdálenosti na Babetě. Skvělé, nenáročné a spolehlivé přibližovadlo.

Další odpovědi
dědapetr

Měl prckolo Babetu a jezdil jsem sní i dálky.

mosoj

Když už, tak fichtla.

anonym

Měl jsem kozidech Jawetu, kterou jsem koupil od člověka, který neměl na chlast za 500 Kčs. Jezdila spousty let k mé spokojenosti. Kdybych ji měl dnes, měla by docela velkou hodnotu.
ilistrační foto: http://img4.hy­perinzerce.cz/x-cz/inz/5471/5471410-jaweta--28nemecky-stitek--29-1.jpg

Lamalam

Mopeda jsem nikdy neměla, ale na malé motorce jezdit umím. Na dědově fichtlu jsem jezdila už jako školačka.

gecco

Měl jsem S11 – vynikající stroj – když ´nemohl´ (nebo třeba došel benzin), dal se krátkodobě ušlapat; lehký tak, že byl bez problému přenosný; jednoduchý (oprava na cestě nebyl obvykle žádný problém)…
Škoda ho…

anonym

Měl jsem babetu,šlapala skvěle,pak pionýry,ale je to vše pryč.

band of brot

Neumím, nemám ani šajn o tom, jak se řřídí motorka a je mi to jedno. Já umím řídit traktor.