Stříbrný

Měli jste někdy mopeda? Umíte na něm jezdit?

chtěl jsem si to přibližovadlo pořídit k jízdám na krátké v vzdálenosti na jaře a v létě 7-8 km do zaměstnání apod. enemže značka italská a banální utržené lanko brzdy, spojky či plynu ho může vyřadit z provozu,
http://motorky.bazos.cz/…
koukám že kapitalisté ve výrobě odrbali co se dalo, naše babetta to je jiný stroj ! dvourychlostní, elektronické zapalování, automatická odstředivá spojka apod., o Stadionu S-11 škoda mluvit, to je kultovní moto sběratelsky vzácný exemplář za cenu 25-30 000 Kč...

No, mop se liší od malé motorky (50 ccm) zejména tím že se startuje a brzdí šlapadly jak kolo, taky pomáhá motoru točením při jízdě do kopce, a vypíná "chcípákem" tedy dekompresorem, to je ventil v hlavě válce ovládaný lankem řidičem a řazení rychlostí 1-2 má na řidítkách vlevo, pokud jde o Stadiona S11, S22 a Jawettu, na babettě jsem dosud nejezdil.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdysi jsem jezdíval na krátké vzdálenosti na Babetě. Skvělé, nenáročné a spolehlivé přibližovadlo.

Další odpovědi:

Zlatý

Měl prckolo Babetu a jezdil jsem sní i dálky.

Zlatý

Když už, tak fichtla.

Zlatý

Měl jsem kozidech Jawetu, kterou jsem koupil od člověka, který neměl na chlast za 500 Kčs. Jezdila spousty let k mé spokojenosti. Kdybych ji měl dnes, měla by docela velkou hodnotu.
ilistrační foto: http://img4.hyperinzerce.cz/…

Zlatý

Mopeda jsem nikdy neměla, ale na malé motorce jezdit umím. Na dědově fichtlu jsem jezdila už jako školačka.

Zlatý

Měl jsem S11 - vynikající stroj - když ´nemohl´ (nebo třeba došel benzin), dal se krátkodobě ušlapat; lehký tak, že byl bez problému přenosný; jednoduchý (oprava na cestě nebyl obvykle žádný problém)...
Škoda ho...

Měl jsem babetu,šlapala skvěle,pak pionýry,ale je to vše pryč.

Bronzový

Co je na tom složítého?Pkd umíš na kole -udržíš na ěm rovnováhu-tak nějaká babča, sadion nebo cokoliv jiného je bez problému.Někdy bývá nejhorší problém nastartovat.Nejhorší byl pro mne první rozjezd na el.scooteru (výkon asi jako se spalopvací 50ccm ) dávkování "plynu" protože u el.je ihned téměř max výkon a kkroutícím.

Neumím, nemám ani šajn o tom, jak se řřídí motorka a je mi to jedno. Já umím řídit traktor.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.