Pájo

Máte s tím někdo praktickou zkušenost – nechali jste si instalovat?

Specializované firmy Vám těsně pod dlažbu na chodníku, příjezdové cestě ke garáži či chodníčku k domovním dveřím položí sítě z odporových drátů. Venkovní dlažba je tak v zimním období temperována, sníh neustále odtává a voda z něho vzniklá, vsakuje do drenážního podloží pod plažbou. Stejně tak se dají temperovat okapy, okapní svody, aby nezamrzaly. Máte to někdo?

Nejlepší odpověď
Emefej

Já mám pomocí elektrické topné rohože vyhřívaný nájezd do suterénní garáže. Drobnou námrazu, která se tvoří např. v tomto období, to dokáže bez problémů zlikvidovat. Když napadne najednou půl metru sněhu, tak si s tím neporadí, ale vyhřátý podklad usnadňuje ruční úklid sněhu.

Zvýšené náklady na elektřinu mi bohatě kompenzuje baterie fotovoltaických článků na střeše.

Další odpovědi
mosoj

Ani náhodou , nebudu vrážet předraženou elektřinu tam kam to nepotřebuji.

V práci jsme to takhle dělali na skleněném potrubí aby nám nezamrzalo. Ale „bezpečným“ napětím 24 V.

V zimně má být sníh.

Fyzik

My to máme na terase, protože tam máme kachle, které prostě při –15° praskají. Voda nám ale odsud zkrátka stéká, je tam drobounký svah.

Je to dobré, sice pár tisíc navíc, ale takhle zase šetříme za kachličky, které s největší pravděpodobností vydrží i 15 let

anonym

Ja si radsi koupim neco na sebe a syna poslu odhazovat snih. 🙂 -iv-

hanulka11

Zatím nemám, chtěla bych takto temperovat okapy …uvidíme finančně ,jak by to vyšlo.