Avatar uživatele
Pájo

Máte s tím někdo praktickou zkušenost – nechali jste si instalovat?

Specializované firmy Vám těsně pod dlažbu na chodníku, příjezdové cestě ke garáži či chodníčku k domovním dveřím položí sítě z odporových drátů. Venkovní dlažba je tak v zimním období temperována, sníh neustále odtává a voda z něho vzniklá, vsakuje do drenážního podloží pod plažbou. Stejně tak se dají temperovat okapy, okapní svody, aby nezamrzaly. Máte to někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, anonym, Wang, MA-SU-KA před 4554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Já mám pomocí elektrické topné rohože vyhřívaný nájezd do suterénní garáže. Drobnou námrazu, která se tvoří např. v tomto období, to dokáže bez problémů zlikvidovat. Když napadne najednou půl metru sněhu, tak si s tím neporadí, ale vyhřátý podklad usnadňuje ruční úklid sněhu.

Zvýšené náklady na elektřinu mi bohatě kompenzuje baterie fotovoltaických článků na střeše.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ani náhodou , nebudu vrážet předraženou elektřinu tam kam to nepotřebuji.

V práci jsme to takhle dělali na skleněném potrubí aby nám nezamrzalo. Ale „bezpečným“ napětím 24 V.

V zimně má být sníh.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

My to máme na terase, protože tam máme kachle, které prostě při –15° praskají. Voda nám ale odsud zkrátka stéká, je tam drobounký svah.

Je to dobré, sice pár tisíc navíc, ale takhle zase šetříme za kachličky, které s největší pravděpodobností vydrží i 15 let

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ja si radsi koupim neco na sebe a syna poslu odhazovat snih. 🙂 -iv-

před 4554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Zatím nemám, chtěla bych takto temperovat okapy …uvidíme finančně ,jak by to vyšlo.

před 4554 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek