Roman71

Máte rádi křížovky, hádanky, rébusy, hlavolamy?

Ptám se, protože jsem se už mnohokrát setkal se zajímavými reakcemi při pohledu na zamíchanou Rubikovu kostku. Málokdo měl „ty nervy“, aby se alespoň snažil složit jednu vrstvu (barvu by snad dal dohromady každý). A tak se ptám, jestli rádi zaměstnáváte mozkovny různými hlavolamy?

Nejlepší odpověď
Radius

Rád(a) se zabývám hlavolamy

Mám sbírku hlavolamů z mládí, občas si pohraju, uměl jsem skládat i rubikovu kostku 3×3×3 dnes už ne. Máme v rodině 2 malé děti, tak jim to ukážu a nedávno jsem koupil rubikovu kostku 2×2×2, myslel jsem, že bude jednoduchá (proti klasické), ale není, je také náročná.
Jinak také mám rád dámu (=desková hra), pexesa a podobně.

Další odpovědi
Kepler

Ani jedna z uvedených (nemám na to čas)

Ne, že na to nemám čas, ale už mě to nebaví. Je to furt na jedno brdo. Naposledy mě bavilo sestavovat křížovky, to bylo o dost zajímavější, ale kolikrát to trvalo i pár dnů (podle velikosti). Teď už jsem na to moc líný a blbý.

Anikitos

Rád(a) řeším hádanky a rébusy

pusinka50

Rád(a) luštím křížovky

Docela dost času kvůli luštění křížovek prožiju na WC.:-)) 😁

luckykubrt

Více možností

Rád luštím křížovky, hraji šachy, složit Robikovu kostku umím a miluji logické hádanky typu, že o každém se zná pár věcí a zjišťuje se o někom co vlastní nebo má rád z uvedených věcí. V oblibě mám hledací hry na počítači a zajímá mně i šifrování. 🙂

odpovídámež

Rád(a) řeším hádanky a rébusy

Rád řeším, a dál se jimi nechci zabývat. Mám v oblibě hry ve stylu Myst. Když jde o záležitosti odlišné od hádanek, třeba mixování, tvorba hudby, je to pro mě výzva. Nebo práce a pracovní postupy. Křížovky jsou super.

Anmara

Více možností

mezi mé oblíbence patří osmisměrky a sudoku, rubikovu kostku a pár dalších hlavolamů máme uložené, protože jejich skládání už známe zpaměti :)

Arne1

Více možností

Ono to někdy jinak nejde než luštit. Když chci nějakou mystery – keš, většinou ji musím taky vyluštit.

Zdroj: vlasní úvaha 🙂

hagagaga

Rád(a) řeším hádanky a rébusy

Porkman

Více možností

Mám rád všechny

Roman71

luckykubrt: To je taky zdravý způsob, jak udržet mozek v kondici co nejdéle. Jen tak dál! Už se tě někdo (jako mne kdysi) zeptal, jestli máš čas na „normální“ život? Připadalo mi to, jako by přemýšlení přestalo být legální nebo že se až příliš zabývám věcmi, které mne okrádají o čas :)

luckykubrt

Já bych odpověděl takhle. Co je ve světě normální je u Boha bláznovství a naopak. Buď se budeme chtít líbit Bohu nebo se zalíbit světu. A i když jsem tolerantní ke slabostem lidí jsou určité hranice, které by nikdo neměl překračovat jestli si má zachovat zdravý rozum. 🙂

Roman71

Tohle klidně podepíšu :)

Roman71

Keplere, smekám! Sestavovat křížovky dá víc práce, než je luštit, aspoň tak to vidím já. Křížovky mám taky rád, ale poslední dobou se mi zdá, že jsou sestavovány snad strojově. Velmi často se opakují stejná slova, hesla, zkratky.. Jakoby těm, kdo křížovky sestavují, docházely nápady.

Mimochodem, volba „nemám na to čas“ byla jen doplňková varianta :)

Kepler

Děkuji za uznání, křížovky jsem sestavoval jen na základě vlastních znalostí, občas jsem využil i cizojazyčné slovníky. Zadej tajenku (radši ne moc dlouhou) a já ti ji obrostu písmenkama aby vyšla 🙂

pusinka50

Keplere: Taky jsem už byla otrávená z kvality křížovek, ale objevila jsem na trhu křížovky, které nejsou na stejné brdo. Jsou trošku složitější, zapojíš mozek, ale dobře se luští a řešení je uvedeno na zadní straně.
Jsou to>>

  • Velký křížovkářský třesk – čtvrtletník- 29 Kč
  • Křížovky plné fórů – dvouměsíčník – 22 Kč
  • Křížovky plné fórů speciál -čtvrtletník- 24 Kč
  • Nové křížovky – dvouměsíčník – 22 Kč.

    Mají 32 stran. Formát A4. Akorát „Velký Třesk“ – má 56 stran a stojí 29 Kč.

Logo firmy je na přední straně, kolečko s hlavou ptáka a „SADAX“.
Asi je nemají v úplně všech tabácích, já je kupuji v Geco tabák.
Jestli je vyzkoušíš, dej mi vědět svůj názor.:-)

Kepler

Díky za zajímavé informace. Jak jsem psal, luštění mě už moc nebaví, ale není vyloučeno, že na něj ještě dojde. Třeba když se znova ocitnu v nemocnici, tam bývá ukrutná nuda 🙂

pusinka50

Nemocnice? Tak to snad ne. Jeden můj známý (66 let) nebyl za celý svůj život nemocný, neví ani co je rýma, kašel. Ale chlastá tak, že je v nemocnici každou chvíli. Když jde ožralý z hospody, zaručeně někde sebou sekne na zem. Bóže, kolik už ten měl něco zlomenýho!:-) Nejhorší byla zlomená kyčel, kdy mu museli dát umělý kloub. Ani to ho nepoučilo.:-(

Roman71

Radius: Rubikovy kostky jsou mé oblíbené „kratochvíle“. Obdivuji lidi, kteří je dokážou skládat poslepu nebo tak rychle, že to nestačím sledovat :) Můj dosavadní rekord v klasické 3×3×3 je 90 sekund. Kostka 2×2×2 je o 2/3 jednodušší, složena za půl minuty – ještě jí nemám zmáknutou :)

pusinka50

Stejně jsi dobrej:-)

Roman71

Díky pusinka50 :)
..jeden člověk kdysi poznamenal, že: „WC je ideální místo pro zamyšlení nad uplynulými roky života“.

Když to tak spočítám, strávím „v komůrce“ tak 30–60 minut denně, což je v průměru 1/25 života :))

pusinka50

🙂 A co přitom vymyslíš, šalamounovo ho-no?:-)) 😁