HarpPlayer

Máte někdo zkušenosti s neoprávněným odtahem vozidla?

Odtažené vozidlo bylo zřetelně označeno invalidním znakem a velkou cedulí ZTP-P (nejtěžší invalidní kategorie) a přesto ho v rámci čištění vozovky odtáhli. Jak se může vozíčkář bránit? A může požadovat vrácení vozidla zpět před dům? (není pro něj téměř možné se dostat z Dejvic do Vysočan na odtahové parkoviště). Za určitých okolností je prý možné žádat peníze za odtah zpět (např. když prokážete, že jste byl v mimo město) Díky moc za odpověď.

Nejlepší odpověď

Bohužel si pro vůz musíte dojet na odstavné parkoviště kde zaplatíte cca 1600–2200,– za odtah a parkovné. Pokud jste invalida můžete si zažádat o vrácení peněz za odtah. A však je tu problém musel byste dokázat, že jste nebyl schopen vozidlo odstavit zdůvodu hospitalizace v nemocnici jiný důvod úřad neuzná. Pokud to nejste schopen prokázat bohužel Vám nevrátí ani korunu. Nevím jak je to s kategorií ZTP, kterou máte je možné že můžete být osvobozen z poplatku ale to nevím jistě . Každopádně když Vám úřad uzná reklamaci peníze znich budete tahat jako z chlupaté deky . Přeji hodně štěstí. S pozdravem por.Procházka