tinka28

Máte někdo koupelnu s ABITIBI?

Ahojte lidi zařizujeme novostavbu a řešíme koupelnu, bud ji můžeme normálně vyzdít nebo použít obkladové panely ABITIBI,ale nikdo ze známých s nimi nemá zkušenost, tak se ptám, jestli vy ano?

Odpovědi
GTA Andreas

To je stavebnice? Jak velkou máte koupelnu? Do malé si nenechejte radit velkoformátové obklady. Na nějaké panely se vykašlete: normálně kupte siporex, kde jsou futra tak 7cm, někde 10 až 12 kde budou odpady s armaturou, a rozdělení stupaček a pod vanou 5 cm. Vyzdí to na pěnu a za chvíli není co řešit.

honza19hk

nemám ,ale nechtěl bych to, rozhodně lepší je ytong.

bobasika

My jsme tyto obklady použili při rekonstrukci panelákové koupelny, bnyůlo to 3 dny hotové, takže v tom shledávám mega výhodu

květák75

O něčem takovém jsem teda ještě nikdy neslyšela. Teď se tu na to ale dívám a nevypadá to vůbec špatně. Škoda, že jsem o něčem takovém nevěděla, když jsme před pár měsíci předělávali koupelnu. Teď už ji ovšem máme víceméně hotovu, jen dolaďujeme drobné detaily. Třeba minulý týden jsem odtud https://www.e­mako.cz/protis­kluzove-rohoze/ objednávala nějaké protiskluzové rohože, protože ty se v koupelně hodí mít.

tinka28

GTA andreas: ne to je lego :), koupelna je dost velká bez wc to je zvlášt 5×4m

GTA Andreas

Aha, náhrada za obklady. Nejsou tam žádné spáry takže by neměla vznikat plíseň? Je to zajímavá alternativa, má to něco společného s Umakartem takže nevím proč jsou ty panely tak drahé, až 3krát než obklady. Jak bude řešen přístup ke stupačkám? Jak vyměnit vadný el. přívod? To je otázka pro instalatéry a elektrikáře. Co když se panely časem okoukají? Volba světlosti, je-li v koupelně šero.
Jedinou výhodu vidím v rychlosti montáže a bezesparou plochu.

http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/18410-obkladove-panely-abitibi.html

http://www.emi­mino.cz/disku­se/panely-abitibi-74710/

http://forum.li­ving.cz/viewto­pic.php?f=35&t=­2028123

bobasika

Hele nevím máme je chvilku není to tak dlouho, krom rychlosti renovace vidím veliký plus i v tom, že nám to docela odhlučnilo koupelnu, v těch panelákách je to extrém,je slyšet každý slovo, a ted je v pohodě.

tinka28

V těch diskuzích se většinou lidi zabývají, jak ty panely namontovat. My bychom si to nechaly instalovat od firmy bytexpert, nedovedu si manžela představit, jak se pouští do takové práce.Myslím si, že kdyby se vyskytl problém, z hlediska reklamace to bude ok