Rokio

Máte nejraději pomeranče, meruňky, nebo mandarinky?

Kdyby vám kouzelný dědeček měl dát jedno z těchto tří druhů ovoce, co by to bylo?

Nejlepší odpověď
marci1

meruňka

Vždy je pro nás nejlepší to, co roste u nás na zahradě. 😄

Další odpovědi
da ny

jiná odpověď

Meruňky 😉
Kdyby mu došly, tak mandarinky.
Pomeranč, jen z nouze, v létě, na šťávu.
Hodně jsem se jich v dětství přejedla, během 3 měsíčního pobytu ve FN v Plzni
(únor – duben 1973).
Dostávala jsem denně k svačině a naši vozili další při návštěvách (2× v týdnu).
Pak už jsem je dávala medikům a sestřičkám, žákyňkám.
Přes 50 let je jím jen v sebeobraně (maximálně 2 dílky).
Mě české tělo, dobře ví, proč se jim vyhýbá, hlavně v zimě,
Někdy si dám v létě šťávu z pomerančů. Pomeranče ochlazují organismus
a stahují cévy (to nemám, jako žena, vůbec zapotřebí).
Takže, v zimě vůbec a a ni při horečce 😉 Nechutnají mi.

Mám je sice dostupné tak, že zralý pomeranč, který spadne na zem je sebrán. Dopraven do ČR a pátý den ho mohu sníst. Nejsou jen BIO, ale EKO. Přes to, mne vůbec nelákají 😉

Pepa25

mandarinka

Moje preference jsou v pořadí: mandarinka → meruňka → broskev → pomeranč.

Tonda Káňa

ani jedno

Nic z toho, radši švestky a rovnou na slivovici 😅👍

Savier

meruňka

michalds

pomeranč

…je vitamínová bomba

Filip84

pomeranč

Ačkoli nechápu, proč by mi měl dávat kouzelný dědek ovoce, které můžu koupit na krámu za pár šupů, tak když pominu tuto skutečnost, meruňka mne může zabít, skrze alergii a mandarinky jsou někdy pěkně hnusné. Tak pomeranč, to je taková „klasika“. 😅