Pokročilý

Máte dobrou zkušenost s nějakým odblešujícím šamponem pro psy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud má tvůj pes blechy,jakýkoliv šampon je jen první krok.To,co najdeš na psovi je jen zlomek toho,co roztrousil po bytě a jinde kde se pohyboval.Bleší vajíčka přežijí mnoho měsíců někde ve spárách u podlahy nebo v nábytku atd.a pak se vylíhnou.Pokud chceš s blechami skutečně zatočit a zbavit se jich, musíš použít nejenom prostředek na psa,ale musíš sanovat veškeré prostředí kde se pes pohyboval. U veterináře nebo v lekárně si kup Neostomazan,rozdělej do vody a vytři nebo rozprašovačem ošetři boudu,byt a všechno kde pes pobýval.Psa v tomto roztoku vykoupej a opláchni.Pokud se nejednáo malé štěně,ale to ti veterinář nebo příbalový leták vysvětlí.Cca 100ml vystačí asi na kýbl roztoku a stojí okolo 100Kč.,já používám na velké psy tento roztok i preventivně neboť působí i jako repelent,pokud se neoplachne,ale zdůrazňuji,že to lze aplikovat takto pouze u dospělých psů velkých plemen.Jinak -pokud máš někoho malého,vykoupej ho v tom,spláchni a opatři mu nějaký spot-on nebo antiparazitní obojek dobré značky ...:D
Doplňuji:
Ještě "technickou" poznámku: Kdysi jsem svého jezevčíka takto v kýblu vykoupala a tím samým roztokem jsem ještě vytřela byt a vystříkala škvíry.A babička vystříkala kurník proti čmelíkům a byl klid.Chovám velká plemena a občas si z výstavy nějakou nechtěnou návštěvu přivezeme,takže dnes tento přípravek používám více-méně preventivně.Dnes nevím co je u psů blecha,klíště atd.a ani náhodou neutrácím horentní sumy za neúčinné prostředky.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.