kiky

Mapa pohoří a řek evropy? Kde je najdu?

Ahoj,prosim vás nevíte kde najdu mapy pohoří a řek? :( Nemůžu nic najít a zítra jsem zkoušená :( .. Už sem si to vygooglovala a nic moc tam není.. Děkuji

Nejlepší odpověď
baghira

Přece maps.google.com , co jiného?

Zdroj: maps.google.com

Další odpovědi
www

Stačí Google, po nalezení výsledků klik na obrázky (mapy).

venkovan

Zkus vzít klasický tištěná atlas a nalistuj Evropu. Základní řeky a pohoří tam jsou zakresleny.
Najdi si to největší pohoří které se táhne od Francie přes Německo, Švýcersko, Itálii do Rakouska. Kousek vedle je zas jiné pohoří které se zas táhne od Bratislavy k Polsku a potom dolu do Rumunska. Nezapomeň na pohoří kterými Evropa je oddělena od Asie. A jedno pohoří odděluje Francii od Španělska. To je základ. Něco je ve Skandinávii, Bulharsku, bývalé Jugoslávii a jihovýchodě Evropy. Ale zpravidla o tom se moc nemluví, stejně jako o pohořích ve Skotsku.
No a přitom uvidíš velké řeky které z těch pohoří vytékají.
No a potom se vrať trochu do Čech a podívej se na pohoří která tvopří naše hranice a zda taky něco nenajdeš uvnitř našeho státu.
A úkol je za chvilku hotov.

Emefej

Zkus atlas. Řeky jsou ty modré čárky, pohoří jsou hnědá:-)

turistika.cz

Doporučuji mapy zde, http://www.tu­ristika.cz/ma­py/evropa/poho­ri a vpravo nahoře si vybrat vrstvu EARTH, pak už stačí jen zoomovat, vybrané pohoří i hory jsou zde popsané

Zdroj: www.turistika­.cz/mapy/evro­pa/pohori