pajaja

Máme kousavé štěnatko:-(

Máme štěně které pořád kouše:-(i při hraní sice ze začatku kouše málo ale někdy je až agresivní nevíme co s tím:-(:-(

Nejlepší odpověď
Q

Věk kdy se štěňata zubí poprvé je cca 6týdnů (mléčný chrup) a pak se přezubují kolem 4–5měsíce. V každém věku je to jiné. U toho prcka každopádně nedávat nic na tahání (mléčňáky byste vytrhli), hračky nejlépe gumové. Jak kousne, tak nejideálnější je pokrčit horní ret (podobně jako to dělá fena) a zavrčet. Štěně toho nechá – musíme být dostatečně věrní ve výrazu tváře. Povel nesmíš bych přiřadila trochu později – až nebude potřeba vrčet a stačí jen vytáhnout re t. Pro to starší štěně – tj. snaží se zbavit mléčňáků to chce už něco na kousání a to poměrně slušného – osobně nejraději používám jemnou kůži ze staré bundy, ale záleží na velikosti tlamičky, do které má přijít, pro moje naháčky stačí bavlněný šátek, který má na konci uzel. Určitě jako super kousací hračku doporučuji ty prodávané uzlíky ve vhodné velikosti. Co je a není agresivní se těžko posuzuje, hodně záleží na povaze pejska, někdy je vhodné jej třeba škádlit ve svařečských rukavicích a nakonec mu ji nechat a jakmile začne jít i na ruku tak tvrdě a ostře projevit „NE“ s podobným šklebem jako u toho prcka. Jakmile byť jen naznačí útok na člověka přerušit hru. Když útočí jen na hračku pokračovat ve hře. Jak začne na člověka, ihned rezolutně „NE“ nehrajeme si. Tedy pokud z něho chcete psa „do společnosti“ ne ostrého psa k zakusování sousedů 🙂

Další odpovědi
anonym

Dejte ma hracku na kousani,muze to byt v jeho veku -rust zubu a to stenata davaji timto zpusobem vedet.

mojitek

Stene Vas testuje co vse si muze dovolit.Podle toho co mu TED dovolite pri jeho „formovani“ si k Vam bude s nejvetsi pravdepodobnosti dovolovat i dale.Samozrej­me,rostou mu zoubky,atd,ale od toho ma hracky na testovani zoubku.Vy se musite zachovat jako vudce-NESMÍŠ-a placnete ho po zadku(ne po hlavě).Udelate li to jen mirne-bude to povazovat za soucast hry a nebude vedet,ze toto se v zadnem pripade netoleruje.Kousne li Vas znovu- pridejte na durazu dokud to nepochopi.Zaknuci-li-pak je jasne,ze si to uz zapamatuje,a odejde-li urazeny-nechodte za nim-nechte at prijde sam ON za Vama.Steneci vek je vek formovani povahy,ted jeho kousnuti jaksi zvladnete,ale co az bude mit vetsi silu? Ve smecce by taky dostal hned za vyucenou,tak ho nepremlouvejte,ale jednejte.Jenom pro uplnost: jakykoliv trest ,ci pochvala musi prijit ihned okamzite po „činu“ (louzicka,kou­snuti,proste cokoliv),jinak si to neda do souvislosti…

GangstaHelper

Když kousne tak ho chytněte za čumák tak na jednu vteřinu a řekněte přísným tónem nesmíš (nekousej)!

Toto dělají asi všechna štěňata, náš jezevčík to dělal taky, občas jsme to i nechali. Teď pozná, kdy si hrajeme a kdy ne. Agresivní mi to taky připadalo, ale ne zase tak moc.

natli

ne

Zdroj: deniskika@seznam.cz