Minas

Mám zvedat telefony jako podnikatel na dovolené mimo EU?

Ahoj, plánuji dovolenou za zhruba 3 měsíce a řeším následující. Rád bych si po 2 letech udělal hezkou dovolenou mimo EU (Ázerbájdžán, Turecko…), nevadí mi být více méně během ní pracovně aktivní (řešit emaily, posílat věci do výroby atd), vše zvládnu z vlastního notebooku, ale často se stane, že lidé než aby napsali email raději zavolají a ačkoliv bych jim rád odpověděl, tak při nehorázných cenách u operátorů by zaplatili za hovor šílené peníze. A nerad bych, aby moji potencionální zákaznici platili takové částky u operátora.

Teď je otázka: Jak toto vyřešit? Nemůžu hovory típat, protože je to blbé, můžu případně poslat sms že jsem na dovolené a já zase zaplatím ranec za každou poslanou zprávu a i když na web všude napíšu, že jsem dostupný v tento a tento čas pouze na emailu, lidé budou volat stále.

Nejlepší odpověď
Alesh

Těžko říct, nevím, kam jedeš, kolik v té dané zemi mimo EU bude stát přijetí hovoru. Dále ani to, kolik tak lidí za den zavolá. Jinak tedy dovolená je od toho, aby člověk nepracoval, čili ani telefony by zvedat neměl. 😉
A ty nemáš žádné zaměstnance? To číslo je zároveň služební i soukromé? Pokud je jen pracovní, pak by mohla být varianta ho vypnout a zároveň mít nějakou hlášku o tom, ať napíšou e-mail z důvodu z dovolené. To ale nevím, jak nastavit, aniž by to pak padalo do schránky, což je taky docela na prd, ale to by měl poradit operátor.

Další odpovědi
elkon

Opravdový podnikatel tohle neřeší, pokud mu jde opravdu o prosperitu firmy. A pokud na to nemáš, tak seď doma, nebo jeď třeba na Šumavu. Odtud se dovoláš levně.

Pepa25

Jak píše Alesh: číslo přeměrovat na zástupce nebo nastavit hlášku (něco jiného je hovor jen típnout a něco jiného, pokud volajícímu přijde „právě se nacházím v zahraničí, prosím pište email“)

Ametyst

Naučila bych zákazníky volat přes messenger na FB, nebo přes Skype.

Emefej

Při volání na české číslo do zahraničí platí volající pořád stejně.

paul1

Dá se zdarma přes WhatsApp.

Rys95

Czexit

Arne1

  1. klient, který ti bude volat do Tramtárie volá na české číslo, takže úplně stejně jako kdybys byl doma.
  2. Základní tarify pro tebe v Tramtárii jsou skutečně docela kruté – jsou to i desítky korun za minutu. Ale vhodným tarifem se to dá zredukovat na únosnou míru. Já mám například za roamingové hovory mimo EU-roaming: odchozí hovor za 16/min, příchozí za 7/min a SMS za 4Kč. Musíš prostě hledat u operátora, co pro takové případy nabízí. Při nejhorším, stejně si v Tramtárii pořídíš místí SIM kvůli datům, tak z ní většinou můžeš i telefonavat a bude to za méně než v běžném roamingu karty českého operátora.

paul1

Rys95: Czexit by vyřešil co? Spíše by volání do zahraničí zkomplikoval. A nejen to, ale i řadu jiných věcí, stačí se kouknout, jak bídnš dopadnul Brexit.

Disraeli

Hele, abych nekecal, tak to nevím přesně, co v tuhle chvíli dělat (prtože hlavně nevím, jak to s voláním je nebo kam jedeš a jak je to prostě s cenami), ale 1. pokud máš něajkého zaměstnance, přehoď dočasně (nebo i natrvalo) tuhle funkci/povinnost na něj (jako zvedání telefonů).
2. Pokud máš nějaké omezení toho podnikání (kvůli dovolené), tak na stránky, nebo prodejnu (nenbo nějaké to místo) prostě napiš, ať raději píši a nevolají DO určitého data… a uveď důvod, že jsi mimo EU.
3. Pokud můžeš/chceš, vem si úplnou dovolenou a dočasně podnik zavři, pokud nemáš zaměstnance a nemůže být zcela soběstačný nebo to s tím voláním nejde vyřešit.
Pokud chceš pracovat i tam, pracuj třeba jinak,… vymysli nové strategie, postupy, financování, investice (teoreticky nebo i prakticky… v rámci firmy nebo osobně nebo jiné firmy a nových zdrojů příjmů).

Každopádně si to z voláním dohledej a vyřeš to, pokud to chceš nějak dělat/řešit, avšak je to na tobě, že ;) :D Tvoje podnikání/zod­povědnost a hlavně ty máš nejvíc informací (o podniku, destinaci – a tím pádem i tarifech, cenách a podobně).