Mám zápis u policie?

cau chtel bych se zeptat jestli mam zapis u policie, protoze o vcera jsem byl na diskotece a byl tam zatah nasi particku si vytahli ven a dali vsem dejchnout 5 z 8 lidi nadejchali (ja osobne jsem nadejchal 0,11) neco tam snama sepisovali pak tam byla pani ze socialky a rikala ze se s rodici za ni mame stavit tak nevim jestli to co s nama sepisovali mam brat jako zapis kdyz se mi jeste nikdy nic takoveho nestalo, dekuju za odpoved.
Doplňuji:
nekdo mi tam rikal ze pokud to je po prvi tak si to jenom sepisou ale nebere se to jako zapis az kdyby se to opakovalo a zajimalo by me kolik zapisu je max. abych sel do decaku a tak ... a co se tam na ty socialce bude dit ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

...ako majú vedieť, že to je prvý raz, ak to nemajú zapísané?
Každý zápis počas policajného záťahu, hlavne alkohol a drogy u mladistvých, sa musí po akcii spracovať a podľa potreby došetriť, prípadne odovzdať na ďalšie riešenie sociálke, škole, prokuratúre, atď.
Na polepšovňu stačí aj jeden závažný zápis...
Do "decáku" - polepšovni sa nejde podľa počtu zápisov, ale na základe závažnosti protispoločenského správania a podmienok v rodinnom prostredí.

Decák? Detské domovy treba rozlišovať:
1 - sú "polepšovne"
2 - sú domovy pre sociálne prípady (rodičia sa z nejakých príčin nestarajú o dieťa, rodina nemá kde bývať...).
Bolo to aj v časoch dávno i nedávno minulých. Čítame o nich v historických knihách aj v dokumentoch 1. republiky i z čias socializmu, vidíme to ešte aj dnes...

Další odpovědi:

Zlatý

Vše co policie zapíše zůstává u ní v zápisech, později se to převede do archivu a ještě později ke skartaci.

Na sociálce budou zjišťovat co si na diskotéce sám dělal? pokud je ti méně než 15 bude problém, pokud je ti více než 15, a nikdy u vás sociálka nic doma neřešila, tak jen poučí rodiče, že alkohol pít nesmíš, že tě mají více hlídat a půjdete domů.

Za účast na diskotéce v ústavu ještě nikdo neskončil, ale za pití alkoholu ano. Takže pro příště, na diskotéku ano, alkohol NE!!!

Zlatý

A co chceš vědět ? Zapsaného tě mají a řešit to bude sociálka s rodiči.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.