Groot123

Mám strach z eskalátoru, rád bych věděl jak stát na eskalátoru aby mi to nezulo boty a musel jít domů bez bot?

Nejlepší odpověď
Alesh

To je jednoduchý. Když na něj lezeš, tak ty schody jsou „placatý“, prostě jako bys nastupoval jen na pás. Po chvíli se z toho pásu udělají schody a ty máš jen omezený čas na to se správně postavit. Jsou podle mě dvě možné techniky, jak nalézt na schody:

  1. prostě tam vlezu, nic neřeším, ale stoupnu si, že si nakročím (jedna noha dopředu), čekám co to udělám a počítám s tím, že se mi pod každou nohou nějak „rozpůlí“ pás a v ten okamžik to nějak zkoriguji.
  2. určitě lepší metodou je snažit se nastoupit tak, abys neměl nohu na „čáře“, pokud to netrefíš, máš dost času na korekci, pak jenom musíš počítat s tím, že pokud máš jednu nohu za čárou, že každá noha je na jiném schodu, tak že ti ten schod za chvilku „vyjede“.

Další odpovědi
Hlada

Zkontrolovat zavázání tkaniček. Mezi pohyblivými díly jsou mezery jen několik milimetrů. Do nich se kromě tkaniček nemůže z bot nic dostat, takže zutí je vyloučené.

Dochy

Poprvé? Asi každý má nějaké obavy. Lepší jet s někým spolehlivým. Ale i pokud musíš jet sám, hlavně se nebát. Schody jsou dělané tak, aby byli maximálně bezpečné a pokud nebudeš dělat blbosti (jako šoupat nohou v mezeře u konce schodu) vcelku se nemůže nic stát. Konec schodů je dělanej tak, že i když zapomeneš nohu zvednout při vystupování, bota bezpečně vyjede na pevnou podlahu.

Na začátku je vždy kus kdy ty schody jedou rovně za sebou jako jezdící chodník, až po chvíli se začnou zvedat, takže je čas se tam srovnat.

A nezapomeň na madlo. Je tam právě proto, aby ses mohl chytit a neztratil rovnováhu. Bez madla nastupují ti, co jezdí denně a po schodech běhají aby ušetřili 10s na přestup 😉

Justin1

To by se stát nemělo. Pro co největší jistotu nestůj úplně na kraji a překroč začátek i konec eskalátoru, aniž by ses před začátkem nebo za koncem zastavil. Po překročení začátku eskalátoru si srovnej nohy tak, abys stál na jednom schodu a ne na čáře mezi schody.