Peta18

Mám problém se svým kocourkem.

Včera jsme si přivezli domů malého kocourka, dnes teskní, zalezl za sedačku a nechce si hrát, na nic nereaguje. Kdo poradí, co s ním?

Nejlepší odpověď
Funna

dej mu trochu času…odtrhneš ho od matky, sourozenců a přivezeš ho do úplně nového prostředí, tak se nediv, že je z toho celý „vyplašený“…až se trochu rozkouká, určitě se začne chovat jinak…takže mluv na něj klidným hlasem, žádné prudké pohyby a hlasité zvuky, ať si nový domov nespojí se špatnými zkušenostmi…

Další odpovědi
beer

Je to jen otázkou času, více zde:

Zdroj: http://www.ifau­na.cz/kocky/ne­modforum/r/de­tail/154671/no­ve-kote

kobranek

Dej mu čas. Tvůj kocour je vystrašený. Vzal si ho jeho matce. Například Kája naší babičky. Taťka ho v Prosinci před dvěma lety našel na ulici. Vzal ho do Linhartic a tam si zvykl běhat na hnoji. Ale nejprve se tam procházel. Asi tři dny si lehl na seno a když ho někdo chtěl pohladit, jenom ho sekl packou (lehce). Potom si asi řekl: „U mámy už nebudu. Budu si muset zvyknout.“ Zvykl si a po pěti dnech jeho přivedení ho dostala babička. Taťka ho odnesl na rameni den před Štědrým Večerem a Kája se tam procházel a prohlížel si všechno. Potom si lehl na křeslo a zvykal si. No,k a dneska je to krásnej vypasenej kocourek Kája 3.

anonym

Já jsem kocourkovi koupila mlíčko pro koťátka od Whiskas (nevím, jestli to píšu dobře), a najednou bylo po stesku, ale taky si neumí hrát, hlavně ho nenuť, nebo s tě bude bát a bude před tebou pořád utíkat, prostě dělej, že tam není, mluv na něj, aby si zvykl na tvůj hlas a jinak ho nech být, a taky si musí zvyknout chodit na písek, nebo hobliny, nebo co mu dávášm třeba takový ty granulky, co vstřebají vlhkost když se vyčurá a taky zápach, jestli udělá bobek někde mimo, dej pozor a koukni, jestli v tom nejsou červíci, potřebuje tabletku na odčervení, to potřebuje i pes,jinak to drží v sobě a hubnou, jen bříška mají nafouklá, jestli se mu to nepovede do jeho záchodu, tak mu tam ten bobek prostě dej, on ho tam ucítí a dojde mu,kam má chodit čurat a kakat, hodně zdaru 🙂 jo , tu tabletku ne celou, poslouchej co ti o tom řeknou v obchodě, nebo na veterině, já mu ji zastrčila do masa, ani si nevšiml, jak mu chutnalo, dala jsem mu srnčí játra, syrová

konvalinkab

Musí si zvyknout, stýská se mu po mámě. Musíš mu dát, čas, ono si to zvykne. Tak 3 dny ho nech, dej mu volný průběh. Dávej mu krmivo, a nijak nedělejte hlasité zvuky, a vše možné čeho se zvířata bojí.