Avatar uživatele
Peta18

Mám problém se svým kocourkem.

Včera jsme si přivezli domů malého kocourka, dnes teskní, zalezl za sedačku a nechce si hrát, na nic nereaguje. Kdo poradí, co s ním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

dej mu trochu času…odtrhneš ho od matky, sourozenců a přivezeš ho do úplně nového prostředí, tak se nediv, že je z toho celý „vyplašený“…až se trochu rozkouká, určitě se začne chovat jinak…takže mluv na něj klidným hlasem, žádné prudké pohyby a hlasité zvuky, ať si nový domov nespojí se špatnými zkušenostmi…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Je to jen otázkou času, více zde:

Zdroj: http://www.ifau­na.cz/kocky/ne­modforum/r/de­tail/154671/no­ve-kote

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kobranek

Dej mu čas. Tvůj kocour je vystrašený. Vzal si ho jeho matce. Například Kája naší babičky. Taťka ho v Prosinci před dvěma lety našel na ulici. Vzal ho do Linhartic a tam si zvykl běhat na hnoji. Ale nejprve se tam procházel. Asi tři dny si lehl na seno a když ho někdo chtěl pohladit, jenom ho sekl packou (lehce). Potom si asi řekl: „U mámy už nebudu. Budu si muset zvyknout.“ Zvykl si a po pěti dnech jeho přivedení ho dostala babička. Taťka ho odnesl na rameni den před Štědrým Večerem a Kája se tam procházel a prohlížel si všechno. Potom si lehl na křeslo a zvykal si. No,k a dneska je to krásnej vypasenej kocourek Kája 3.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já jsem kocourkovi koupila mlíčko pro koťátka od Whiskas (nevím, jestli to píšu dobře), a najednou bylo po stesku, ale taky si neumí hrát, hlavně ho nenuť, nebo s tě bude bát a bude před tebou pořád utíkat, prostě dělej, že tam není, mluv na něj, aby si zvykl na tvůj hlas a jinak ho nech být, a taky si musí zvyknout chodit na písek, nebo hobliny, nebo co mu dávášm třeba takový ty granulky, co vstřebají vlhkost když se vyčurá a taky zápach, jestli udělá bobek někde mimo, dej pozor a koukni, jestli v tom nejsou červíci, potřebuje tabletku na odčervení, to potřebuje i pes,jinak to drží v sobě a hubnou, jen bříška mají nafouklá, jestli se mu to nepovede do jeho záchodu, tak mu tam ten bobek prostě dej, on ho tam ucítí a dojde mu,kam má chodit čurat a kakat, hodně zdaru 🙂 jo , tu tabletku ne celou, poslouchej co ti o tom řeknou v obchodě, nebo na veterině, já mu ji zastrčila do masa, ani si nevšiml, jak mu chutnalo, dala jsem mu srnčí játra, syrová

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
konvalinkab

Musí si zvyknout, stýská se mu po mámě. Musíš mu dát, čas, ono si to zvykne. Tak 3 dny ho nech, dej mu volný průběh. Dávej mu krmivo, a nijak nedělejte hlasité zvuky, a vše možné čeho se zvířata bojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek