Pokročilý

Mám povolit nájemci si nechat udělat trvalý pobyt na byt který mu pronajmu?

Ještě jsem mu ho nepronajal, neměl bych počkat s povolením až uvidím že řádně platí? cca za rok?
Musím mu časem povolit trvalý pobyt v bytě který mu pronajmu?
Kdybych mu ho povolil a on pak v budoucnu po odstěhovaní(vyhození)nechtěl se nechat odhlásit,jinam přihlásit, mohu se nějak vůbec bránit?
Můžu ho sám osobně vyškrtnout na úřadě? Nebo musím počkat až se přihlásí někam jinam? Děkuji
Jestli se někdo dobře vyznáte jak to chodí s pronajímáním tak mi prosím dejte vědět do zprávy, třeba i telefonicky, dám Vám číslo, prozvoníte,zavolám zpět.
Moc mi to pomůže.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemusíš mu nic povolovat. Pokud bude mít nájemní smlouvu, muže si trvalý pobyt vyřídit sám. Pokud se odstěhuje a nebude mít k bytu řádná práva a nebude tam bydle, mužeš mu trvalý pobyt zrušit.

Další odpovědi:

Bronzový

Povolovat nemusíš, také pronajímám a trvalý nepovoluji, není sice složité ho pak zrušit, ale lítání je kolem toho dost.
Doplňuji:
Je rozdíl v těch pronájmech. Pokud je byt družstevní a smlouvu o pronájmu si napíše s tebou jako s družstevníkem, tak mu tam úřad trvalý pobyt bez tvého souhlasu nezapíše. Pokud by mu byt pronajalo družstvo, nebo přímý vlastník zapsaný v katastru, tak mu úřad i bez tvého souhlasu trvalý pobyt zapíše.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.