papaya

Mám platit pokutu z dovolené v Itálii?

Má cenu platit pokutu, kterou jsem dostala v Římě? Nejedná se ovšem o pokutu za auto ani parkování. Je to pokuta od městské policie, poměrně vysoká, za koupání ve fontáně. Jaká je šance, že ji po mně budou vymáhat? Byla bych ráda za zkušenosti s pokutami, které se netýkají dopravy. Díky

Odpovědi
da ny

Těžko říci, zda Vás budou „uhánět“ přes naše úřady a policii.
Budoucí pobyty v Itálii pro Vás mohou být nepříjemné, městská policie může předat údaje státní… Až budete potřebovat jejich pomoc nebo se dopustíte jiného přestupku, tak Vám to spočítají i s úrokama..
Dnes nikdo neví, za 5 let může třeba přijít exekutor..... ;)

marci1

Abych měla klidné spaní a čisté svědomí, pokutu bych zaplatila. 🙂

Nuk nuk

Záleží na Vaší poctivosti. Pravděpodobnost, že po Vás bude italská policie pokutu vymáhat je, ale není moc vysoká.
Pokud se ale chcete zachovat správně, pak by samozřejmě bylo lepší pokutu zaplatit.