kačííí

mám na prsou popraskané žilky … je to normální u dívek ve 13 letech ? případně co mám použít k odstranění ? děkuji :)

Nejlepší odpověď
Babsi

No je to normální, říká se tomu strie. Když se ti jednou objevili těžko s tím něco naděláš, časem vyblednou, ale stejně tam budou pořád.
A čím rychleji ti prsa porostou tím víc strií bude, musíš používat nějaký krém nebo olejíček a masírovat a masírovat… :D

Další odpovědi
pokazdejinak

strie jsou popraskaná kůže a ne žilky… pokud je to ono, tak to nezmizí, tvorbě dalších zabráníš důkladným mazáním (stačí modrá indulona, ale denně)

jestli máš viditelné žíly skrz kůži, tak to je úplně normální… jestli máš viditelné popraskané vlásečnice, tak to úplně normální není, ale tvoří se to většinou na nohou, výjimečně v obličeji – pokud se ti něco nově objevilo, ukaž to mamce a případně doktorovi… takhle obecně a na dálku se dá těžko pradit správně