krivos

mám doma štenátko v 7 tydnech ma 2.65KG s jakou velikostí popřípadě gramaží by sme meli do budoucna počítat a jak rychle

Doplňuji:
nám pejsek poroste?:)

Nejlepší odpověď
anonym

S čím máte počítat nevím.Jsou plemena ,která svou porodní váhu znásobí v dospělosti až 100×.Moje chovaná plemena se rodí s váhou 600–800g a v dospělosti váží 100kg i více.Zatímco štěňata trpasličích plemen se rodí s váhou 150–200g a v dospělosti váží 2–4kg.Je to jen příklad,samozřejmě záleží na plemeni a jednotlivci,ale i na výživě a genetice. Jak rychle vám štěně poroste se také nedá přesně určit,protože jednotlivá plemena vyspívají jinak.Některá plemena jsou „dorostlá“ v jednom roce,jiná až ve třech letech.Pokud máte štěně neznámého původu,alespoň matku byste měli znát, v případě,že ste štěně nenašli někde v popelnici. Jestli víte o svém štěněti alespoň něco z jeho původu,můžete se poradit při očkování s veterinářem,který pokud má dost zkušeností se psy by mohl budoucí velikost odhadnout,ale gramáž asi těžko. Snad vás nečeká nepříjemné překvapení (Pučálkovic Amina)…:D

Další odpovědi
Pájo

Určitě by pomohlo uvést (teď již do diskuze), jaké rasy ten pejsek je…takhle těžko odhadovat, protože každá rasa dorůstá do jiné váhy.

anonym

Přesně jak píše Pájo, bez určení plemene ti je težko poradit.

ReHu

A je to čivava nebo Novofundlandský pes?
Pokud čivava, tak je nějaká přerostlá nebo křížená.
Pokud je to rasa čistá a velká, pak asi váha odpovídá :D.
Doplňuji:
Už jsem ho viděla.
Je nááádhernej. Vypadá to asi na nějakého labradorka.
Ale váhu odhadnout těžko.

ReHu

Foto nalezenečka.

http://krivos­.rajce.idnes.cz/Dow­nloads

A gratuluji. Mé 2 psí holky mám z útulků.