Jumper

Mám bydlet sama nebo se spolubydlícími?

Blíží se mi státnice a pomalu začínám řešit stěhování se od rodičů. Bydlíme ve větším domě v dojezdové vzdálenosti od školy, proto jsem nikdy nešla do nájmu. Budget mi ve městě, kam se chci přestěhovat, vystačí buď na levnější garsonku, nebo na spolubydlení. Do kterého z nich bych měla jít?

Jsem těžký introvert a špatně spím, takže bych nevydržela bydlet s jakkoliv hlučnými lidmi. Ti se ale bohužel dopředu poznat nedají (podle zkušeností lidí okolo je narazit na dobré spolubydlící docela štěstí). Na druhou stranu ale vím, že se docela nutně potřebuji začít víc socializovat a samostatné bydlení by v tomhle ohledu vůbec nepomohlo. V cenové relaci do 12 000 včetně energií jsou navíc ve velkém městě ty garsonky docela bída – je problém vůbec narazit na nějakou se sporákem, natož s místem pro postel a stůl a o poloze ani nemluvě. Ve spolubydlení bych se finančně nepředala a dají se najít i pokoje v dobře vybavených bytech blízko centra.
Docela mě ale trápí ten nedostatek soukromí.

Co byste zvolili vy?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
_Bůh_

Garsonka

Garsonky obyčejně nemají sporák, jen tu elektrickou desku na lince. Která nicméně stačí.
Introvertní můžeš být i se spolubydlící, na tu si zvykneš a nic se nezmění.
Záleží asi jestli narazíš na nějakou dobrou nabídku ať už spolubydlení nebo garsonky. Zkus server Bezrealitky.

Ametyst

Garsonka

Stačí se socializovat ve škole. Nedá se chodit domů jako na vytržení zubu= co mě tam zase čeká…

paul1

Spolubydlení

Asi bude levnější a možná bude i stěsí na spolubydlící. Držím palce.

Hlada

Spolubydlení

Chybí třetí možnost. Zůstat u rodičů. Spolubydlení s cizími lidmi považuju za něco krajně zoufalého, když není jiná možnost, např. při studiu na vzdálené škole nebo nějaké zvláštní práci, např. na ropné plošině. Podobně hodnotím i samostatné bydlení. To musí být poukázka na psychofarmaka a do budoucna řešení situací, kdy moje děti a tvoje děti bijí naše děti.