Avatar uživatele
bolak

Mají policajti právo dát pokutu za nefunkční světlo hned napoprvý?

Pokud pojedu autem a zastaví mě policajt s tím že mám rozbitý světlo a že dostanu pokutu, má na to právo? To světlo se přece mohlo rozbít za jízdy, minutu předtím než mě stopli a já jsem o tom nemohl vědět, takže jsem se ničeho nedopustil…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
honza19hk

právo na to maj,ale záleží na jaký poldy narazíš.Někteří ti jen domluví,jiní tě ososlí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ale dopustil, policajt má právo udělit pokutu hned napoprvé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V zákoně neni poprvé, podruhé a potřetí. TZam je jen napsáno co a jak má svátit a že nesmí být ostrá hrana.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Pokud ti švestka nabídne pokutu tak ty jí nemusíš přijmout a nic platit nemusíš,samoz­řejmě.Budeš se hájit že se ti to stalo během této jízdy a že před jízdou bylo v poho.Při následném řízení ti oni musí dokázat,že jsi o tom věděl..Ty jsi povinen zkontrolovat auto před jízdou-ne během jízdy.
Doplňuji:
gepik : to je pravda,v tomhle jsou v poho.Ovšem u novějších aut nevyměníš ani žárovku už-jedině v servisu

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Již několikrát jsem se setkal se situací, kdy četník řekl „Spravte si to hned tady na místě, jinak pokuta“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

no na to pozor:

pokud nesvítí levé světlo, tedy na straně přivrácené do středu vozovky, nebo brzdové světlo – je to technicky nezpůsobilé vozidlo tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje provoz na pozemních komunikacích a v takovém případě se odebírá řidičák minimálně na 6 měsíců, dostaneme pokutu 5–10 tisíc a 5 bodů…

vyhláška 341/2002 Sb. říká v §36
Doplňuji:
jo a navíc: v noci se to světlo pozná, že nesvítí:)

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek