mikysacka

majetkoprávní vyrovnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat můj přítel se teď rozvedl. Má byt ve kterém bydlí jeho manželka a jeho syn, ale přítel ne. Manželka na tento byt nemá nárok, ale jelikož se tam platí nájem tak přítel chce aby ho platila bývalá manželka. Ona ale platit nechce že nejsou ještě majetkoprávně vyrovnaní. A řekla že ho začne platit až ho na ní přepíše. On ted nevi co s tim ? V bytě bydlí jeho nezletilí syn a jak syn tak i manželka tam mají trvalí pobyt. Ona se odmítá z bytu vystěhovat ale ani platit nájem nechce. Tvrdí že má dluhy který musí splácet, ale ty si udělala sama. Tak i můj přítel má dluhy který mu udělala ona a i on splácí dluhy za ní. Na to aby nájemné na bytě platil za ní není možné protože na to finančně nemá. Prosím poraďte co s tím ? Děkuji

Odpovědi
Drap

Nezbývá mu než nájem platit, pokud je byt jeho. To že tam bydlí a mají tam trvalý pobyt jiné osoby, nemá na placení nájemného vliv.