tanule

Má zastřešení bazénu vliv na teplotu vody?

ahoj, dostali jsme od http://www.bazeny-sulc.cz/sorti­ment/zastrese­ni-bazenu výhodnou nabídku na zastřešení. Je pravda že to prodlouží koupací sezónu až o tři měsíce? Přijde mi to nesmyslné. Vždyť voda bude chladná, ne?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že to má vliv.Při dobře udělané střeše s sezona opravdu prodlouží.

Kepler

To zastřešení má efekt skleníku: sluneční záření propustí dovnitř a nepustí ven. Je eliminováno ochlazování hladiny vody vlivem větru. Takže těm 2 – 3 měsícům navíc pro koupání docela věřím.

zjentek

No jistě. Zastřešení bazénu čímkoliv a následná teplota uvnitř projektu bude mít vliv na teplotu vody ..včetně skla.

javurek

Já mám přímo od tě firmy http://www.bazeny-sulc.cz/ zastřešený bazén a opravdu to koupací sezónu prodlouží. Já se koupu od 20 stupňů + takže včera jsem se už letos poprvé čachala :)

Jakub Tlapal

Samozřejmě, že má zastřešení bazénu velký vliv na teplotu vody, protože se teplá voda nikam neztrácí. To je jako kdybyste doma neměli střechu. To má taky vliv na to, že máte doma v zimě teplo. My jsme si nechali udělat pochozí zastřešení, takže můžeme přes bazén v pohodě chodit a na jaře tam máme sezení, protože tam svítí skoro celý den slunce.