mosoj

Má to význam ?

Dnes jsem si toho po prvé všiml.
V TV hlásili napadlo 20 cm nového sněhu. Přišlo mně to tak nějak divné „nového“. On padá nějaký starý ?

Určitě to přeřadí do zábavy. Ale zábavné mně to nepřipadá.

Nejlepší odpověď
SeptikB

Samozřejmě ne, vyjadřuje se tím změna velikosti sněhové vrstvy. Mohli by hlásit „V horách je 60 cm sněhu“, ale lépe zní „Včera bylo 40cm a dnes napadalo 20 cm nového sněhu“… Takže to nemá jiný význam než elegantně zpravodajsky sdělit, že sníh netaje 🙂

Další odpovědi
venkovan

Kdyby nepoužili „nového“, tak to sdělení má logiku.
Stačí „…napadlo 20 cm sněhu.“ Pokud bych chtěl ještě informaci zdůraznit, použil bych – mokrého, prachového, krupicového apod.
Co naděláme – snad až budou média propouštět (alespoň to někde psali), tak nebudou personalisté hledět na postavu zaměstnace co si tam nechají víc než na jeho novinářskou profesionalitu.