fanynek

Má starobní důchodce nárok na dovolenou, pokud někde dělá na řádnou smlouvu? Nebo záleží na tom, jak je smlouva sepsaná?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Co je to řádná smlouva?
Pracovní smlouva, nebo dohoda o provedení práce? Pokud to první, má nárok na dovolenu. Pokud dohoda, nárok na dovolenou nevzniká.

Další odpovědi
Drap

Pokud pracuje na řádnou pracovní smlouvu, má nárok i na dovolenou. Pokud je smlouva sepsaná jinak, platí vše podle smlouvy.

Kryšpín

Starobní důchodce by měl úžívat penze, jezdit na výlety a místo nechat mladším