Avatar uživatele
dudu

Má snad naše vnučka o nynjší pánské módě pravdu?

O víkendu si paní s vnučičkou prohlížely cca čtyřicet let staré fotografie na kterých byly záběry z různých společenských akcí a událostí. K mému údivu zmíněná ratolest vyjádřila na adresu mojí babče závist nad tím, že v době jejího mládí byli mladí muži mnohem hezčí, zejména lépe oblečení a vůbec celkově upraveni.
Podle vnučky dnešní mladíci chodí v jakýchsi pochybných uniformách, nemají slušivé účesy, málo dbají na svůj zevnějšek, nevoní a vytšinou z nich i při tanečních táhne pivo a cigarety. Popravdě o tyto záležitosti se vůbec nezajímám a z jejího výroku jsem byl docela překvapen.
Má snad pracera pravdu, nebo se opět jedná jen o další rozmar našeho adolescenta??
Doplňuji:
Dnes mám den blbec – pradcera!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, Damiana, RyuzakiKate, anonym před 4180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jen aby vnučce ten vkus vydržel až do doby kdy si bude sama vybírat partnera! Mnohdy k nelibosti rodičů (a prarodičů) děti náhle změní nároky. Pokud si já ještě pamatuji i před těmi lety mnozí chlapci působili poněkud ošuntělým dojmem…Když někdo na sebe trochu dbal, byl okamžitě pokládán za homosexuála. A buďme upřímní, ženy to tehdy také většinou nepřeháněly. Z plavek a z podpaží se jim dralo ochlupení, nohy si holila málokterá a osobní hygiena určitě nebyla na takové úrovni jako dnes. Mnohem příjemnější je mi dnešní přístup mladých mužů i žen. Pokud to nepřehání do opačného extrému (metrosexuálo­vé ap.).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

má svatou pravdu, holka… :/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Má sakra pravdu. Když se ohlédnu zpět, tak se mi líbí snad každý druhý chlap – pěkně urostlý, milý, sympatický obličej, nejvíc se mi líbí ty v košilích, kšandách a třeba bekovce anebo ještě mám slabost pro rošťácký vzhled, tzn. rozcuchané krátké vlasy (nejvíc slintám asi nad blonďatými), kecky, kalhoty, zkrátka normálka. Naopak mě úplně odrazují navonění vyhublí klučíci s bíbrovským účesem, namakaní holohlaví sportovci a ten styl oblékání – všechno značkové, od čepice až po spoďáry. A co se týče postavy a pleti, to je dáno hlavně stylem stravy, že…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

no asi jak kdo – neházela bych je do jednoho pytle

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

vážně, jak kdo

patřím asi k těm méně upraveným, nicméně určitě byste nechtěl, aby se vaše vnučka provdala za nějakou osobu, která si musí ráno půl hodiny žehlit vlasy a gelovat je…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že má pravdu, a neplatí jen o muřích. I dnešní mladé ženy bývají /samozřejmě ne všechny./ dost často neupravené v podivném oblečení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ale není to zas tak špatné. 🙂 On je to vždy pohled toho, kdo v té době žije. Vždy se najde nějaká kreatura a na druhou stranu zase ten, který stojí za to. Jde o to, kdo hledá v jaké skupině. Líbila se mi móda první republiky, ale upjatí pánové v dokonale padnoucích oblecích také měli svůj protipól – drbany. Ne každý stál v padesátých letech nagelované pásky v texaskách a kožených křivácích, stejně tak jako o podivné týpky v tesilkách a doma pletených vestách, v dalších letech to byly hipísácké máničky, potom zmalovaní diskáči (hrůzostrašná móda přelomu 70.-80.let!) à la David Bowie s neurčitou sexuální orientací, depešáci, natrvalenci, pankáči, rockeři… Dnes jsou to metrosexuálové a šampóni, tlustí Shrekové s vyholenými lebkami, ale i kravaťáci. Nemohu vynechat teplákový fenomén!
Nelze však paušalizovat. Každý je ve své době nějak nespokojen – hlavně, když se podívá na něco, co dnes už není. Vždycky to působí tak nějak „osvěžujícně“ – proto se móda tolik mele a vrací. Já osobně mám dost známých, kteří si zakládají na tom, co nosí. Chodí oblékáni kvalitně, střízlivě, řekla bych noblesně. A jsou to muži různých generací. Je to vždy o tom, jaká je kdo osobnost. Jestli je někdo tak nudný, že tu svou musí „vytvářet“ pomocí nevkusných nebo laciných kreací – je takový i on. Ale, chválabohu, je přece jen stále z čeho vybírat. Jen to chce – pohybovat se v těch správných „vodách“…:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek