dudu

Má snad naše vnučka o nynjší pánské módě pravdu?

O víkendu si paní s vnučičkou prohlížely cca čtyřicet let staré fotografie na kterých byly záběry z různých společenských akcí a událostí. K mému údivu zmíněná ratolest vyjádřila na adresu mojí babče závist nad tím, že v době jejího mládí byli mladí muži mnohem hezčí, zejména lépe oblečení a vůbec celkově upraveni.
Podle vnučky dnešní mladíci chodí v jakýchsi pochybných uniformách, nemají slušivé účesy, málo dbají na svůj zevnějšek, nevoní a vytšinou z nich i při tanečních táhne pivo a cigarety. Popravdě o tyto záležitosti se vůbec nezajímám a z jejího výroku jsem byl docela překvapen.
Má snad pracera pravdu, nebo se opět jedná jen o další rozmar našeho adolescenta??
Doplňuji:
Dnes mám den blbec – pradcera!!

Nejlepší odpověď
anonym

Jen aby vnučce ten vkus vydržel až do doby kdy si bude sama vybírat partnera! Mnohdy k nelibosti rodičů (a prarodičů) děti náhle změní nároky. Pokud si já ještě pamatuji i před těmi lety mnozí chlapci působili poněkud ošuntělým dojmem…Když někdo na sebe trochu dbal, byl okamžitě pokládán za homosexuála. A buďme upřímní, ženy to tehdy také většinou nepřeháněly. Z plavek a z podpaží se jim dralo ochlupení, nohy si holila málokterá a osobní hygiena určitě nebyla na takové úrovni jako dnes. Mnohem příjemnější je mi dnešní přístup mladých mužů i žen. Pokud to nepřehání do opačného extrému (metrosexuálo­vé ap.).

Další odpovědi
Ella

má svatou pravdu, holka… :/

RyuzakiKate

Má sakra pravdu. Když se ohlédnu zpět, tak se mi líbí snad každý druhý chlap – pěkně urostlý, milý, sympatický obličej, nejvíc se mi líbí ty v košilích, kšandách a třeba bekovce anebo ještě mám slabost pro rošťácký vzhled, tzn. rozcuchané krátké vlasy (nejvíc slintám asi nad blonďatými), kecky, kalhoty, zkrátka normálka. Naopak mě úplně odrazují navonění vyhublí klučíci s bíbrovským účesem, namakaní holohlaví sportovci a ten styl oblékání – všechno značkové, od čepice až po spoďáry. A co se týče postavy a pleti, to je dáno hlavně stylem stravy, že…

hanulka11

no asi jak kdo – neházela bych je do jednoho pytle

huxa

vážně, jak kdo

patřím asi k těm méně upraveným, nicméně určitě byste nechtěl, aby se vaše vnučka provdala za nějakou osobu, která si musí ráno půl hodiny žehlit vlasy a gelovat je…

Drap

Myslím, že má pravdu, a neplatí jen o muřích. I dnešní mladé ženy bývají /samozřejmě ne všechny./ dost často neupravené v podivném oblečení.

Damiana

Ale není to zas tak špatné. 🙂 On je to vždy pohled toho, kdo v té době žije. Vždy se najde nějaká kreatura a na druhou stranu zase ten, který stojí za to. Jde o to, kdo hledá v jaké skupině. Líbila se mi móda první republiky, ale upjatí pánové v dokonale padnoucích oblecích také měli svůj protipól – drbany. Ne každý stál v padesátých letech nagelované pásky v texaskách a kožených křivácích, stejně tak jako o podivné týpky v tesilkách a doma pletených vestách, v dalších letech to byly hipísácké máničky, potom zmalovaní diskáči (hrůzostrašná móda přelomu 70.-80.let!) à la David Bowie s neurčitou sexuální orientací, depešáci, natrvalenci, pankáči, rockeři… Dnes jsou to metrosexuálové a šampóni, tlustí Shrekové s vyholenými lebkami, ale i kravaťáci. Nemohu vynechat teplákový fenomén!
Nelze však paušalizovat. Každý je ve své době nějak nespokojen – hlavně, když se podívá na něco, co dnes už není. Vždycky to působí tak nějak „osvěžujícně“ – proto se móda tolik mele a vrací. Já osobně mám dost známých, kteří si zakládají na tom, co nosí. Chodí oblékáni kvalitně, střízlivě, řekla bych noblesně. A jsou to muži různých generací. Je to vždy o tom, jaká je kdo osobnost. Jestli je někdo tak nudný, že tu svou musí „vytvářet“ pomocí nevkusných nebo laciných kreací – je takový i on. Ale, chválabohu, je přece jen stále z čeho vybírat. Jen to chce – pohybovat se v těch správných „vodách“…:-)