Pokročilý

má právo matka mě předělávat pokoj podle svých představ jak se jí to líbí ?

Doplňuji:
bude mi za pár dní 21 let

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Určitě nemá, pokud je pokoj či byt v tvém vlastnoctví a věci v něm byly uhrazeny z tvých peněz. V opačném případě na to právo má, protože je vše její a ty tam jen bydlíš a nájem jistě neplatíš.

Další odpovědi:

Pokročilý

Určitě má. Horší by bylo kdyby ti bylo třeba 30 a ona ti předělávala pokoj v tvém vlastním domě/bytě. To už by nemohla.

Zlatý

ve tvých 50ti letech už by se to nemělo, ale i takové případy jsou. Nejvíce o tom rozhoduje, kdo je vlastníkem pokoje a věcí a až pak jsou ty morální domluvy, stojící na respektu a podobných základech.

Zlatý

Má. Pokud tě rodiče živí a ty u nich bydlíš, jsi povinna je respektovat. Můžeš se ale, zkusit s maminkou dohodnout. Vše v životě je o dohodě a o kompromisech.
Doplňuji:
Je jedno kolik ti je, platí co jsem napsala, dokud tě živí a bydlíš u nich, nezbyde ti nic jiného než je poslouchat. Nebo se osamostatnit a vyzkoušet si, jak je těžké se v dnešní době uživit.

Zlatý

Pokud bydlíte s maminkou, tak se zkuste s maminkou domluvit. Pokoj by mohl vypadat tak trochu podle jejích představ a také trochu podle Vašich představ. V pohodě se dá probrat všechno. :-)

Zlatý

Nezáleží na tom, kolik ti je let. Záleží na tom, komu patří byt. popř. kdo platí nájem, energie atd. O tom, že bys přispívala nějakou poměrnou částkou se nezmiňuješ.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.