Rozamunda

má právo matka mě předělávat pokoj podle svých představ jak se jí to líbí ?

Doplňuji:
bude mi za pár dní 21 let

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě nemá, pokud je pokoj či byt v tvém vlastnoctví a věci v něm byly uhrazeny z tvých peněz. V opačném případě na to právo má, protože je vše její a ty tam jen bydlíš a nájem jistě neplatíš.

Další odpovědi
Banshee

Určitě má. Horší by bylo kdyby ti bylo třeba 30 a ona ti předělávala pokoj v tvém vlastním domě/bytě. To už by nemohla.

zjentek

ve tvých 50ti letech už by se to nemělo, ale i takové případy jsou. Nejvíce o tom rozhoduje, kdo je vlastníkem pokoje a věcí a až pak jsou ty morální domluvy, stojící na respektu a podobných základech.

zzzzz

Má. Pokud tě rodiče živí a ty u nich bydlíš, jsi povinna je respektovat. Můžeš se ale, zkusit s maminkou dohodnout. Vše v životě je o dohodě a o kompromisech.
Doplňuji:
Je jedno kolik ti je, platí co jsem napsala, dokud tě živí a bydlíš u nich, nezbyde ti nic jiného než je poslouchat. Nebo se osamostatnit a vyzkoušet si, jak je těžké se v dnešní době uživit.

marci1

Pokud bydlíte s maminkou, tak se zkuste s maminkou domluvit. Pokoj by mohl vypadat tak trochu podle jejích představ a také trochu podle Vašich představ. V pohodě se dá probrat všechno. 🙂

terry

Nezáleží na tom, kolik ti je let. Záleží na tom, komu patří byt. popř. kdo platí nájem, energie atd. O tom, že bys přispívala nějakou poměrnou částkou se nezmiňuješ.