zjentek

Má někdo konkrétní zkušenost, jak je uvedeno v podotázce?

Primární otázka zní, zda při nastavené teplotě 44 °C na elektrickém PRŮTOKOVÉM ohřívači vody je průtok vody dostatečný k tomu, aby se člověk pohodlně osprchoval (je jasný, že se zvyšováním teploty se průtok bude snižovat). Další otázka zní, za jak dlouho se ze stejného kotle za stejné nastavené teploty napustí 70 litrů takto teplé vody do vany. Díky.

Odpovědi
elkon

Nastavení teploty tak, aby se nemusela mísit se studenou vodou je možné, ale je potřeba to vyzkoušet, podle citlivosti těla každého jednotlivce. Průtokový ohřívač vody ale sám o sobě není právě ekonomická záležitost. Lepší je bojler nastavený na ekonomický provoz. Za jak dlouho se napustí voda, záleží na průtoku. Lze to ale snadno stopnout. 70litrů není ale bůhví co. V tom se moc neumyješ.

Dochy

Ne, nemám konkrétní zkušenost.
Ale z otázky je patrný Tvůj omyl.
"…zda při nastavené teplotě 44 °C na elektrickém PRŮTOKOVÉM ohřívači vody je průtok vody dostatečný… "
Podle toho předpokládáš, že se průtok bude měnit podle toho, jak ohřívač zvládne ohřívat. Tak to nefunguje. Průtok bude takový, jaký nastavíš na kohoutku (až do limitu daném kvalitou přípojky, a hydraulickými poměry v instalaci). Ohřívač se bude snažit zajistit požadovanou teplotu. Pokud bude mít výkonovou rezervu, bude udržovat nastavenou teplotu plus minus nějaký stupeň v závislosti na způsobu řízení – u bimetalového spínače bych čekal hysterezi cca 2–5°C. Elektronické řízení s možností lineárního řízení výkonu by mohlo udržet teplotu výrazně lépe. Pokud nebude mít výkonovou rezervu, může se Ti stát, že Ti poteče voda třeba jen 25°C teplá.

Za jak dlouho Ti ohřívač poskytne dostatek teplé vody pro vanu? To záleží:

  1. na výkonu ohřívače – už minule jsi dostal dopovědi, že ty výkony jsou různé
  2. na teplotě přivedené vody

To jestli se Ti vana napustí dostatečně teplou vodou záleží i na tom, zda vodu nepustíš příliš prudce. Pak bys mohl mít plnou vanu třeba během 3 minut, ale voda bude skoro studená.

zjentek

Elkon, kurwa… chci 44C, ok? Citlivost těla každého jednotlivce mám víš kde? Jassněji napsat se to již nedalo tvl proč radíš kámo…🤦‍♂️

zjentek

TVL no teď jsem tvůj příspěvek dočetl celý… hej, provokuješ, co?

zjentek

Ten průtok v závislosti na teplotě, u spirály/elektriky- je na to nějaký daný vzorec? 🐔

elkon

Aby ses nepodělal, nejsi v laboratoři, kde honí desetiny. Zbytečně z toho děláš vědu. Není to žádná provokace, ale skutečnost. Vymýšlíš hlouposti. Každý normální člověk si vše prověří, vyzkouší a nastaví podle potřeby. A jestli ti to nedošlo, tak vstupní voda má jinou teplotu v zimě a jinou v létě. Tak ať tě z toho neklepne. Chytrolíne.

zjentek

Vstupní vodu neřeším tu řeší nastavení výstupní, chytrolíne. Hele, jaxto myslel s těmi „každými normálními“? Jakože si koupí nainstalují průtok a když nevyhovuje, tak vrátí do storu a zakoupí bojler? Hm, taky řešení! (;

elkon

Přečteš si parametry jestli ti vyhovují, poptáš se známých na případné zkušenosti, pročteš recenze a koupíš, nebo nekoupíš. Další hlouposti neřešíš. A na teplotě vstupní vody závisí spotřeba el. energie. To jen na okraj.

zjentek

Noa vždyť se tady ptám na zkušenosti pořád dokola, ne? Tak co máš! ((;

Pořád ještě NEMÁM odpověď na TADY TUTO ozázku! Za á ten průtok (jestli při těch 44C případně půjde o „čurek“, který ani neopláchne pěnu z umytý hlavy) a za bé zda se mně nebude napouštět 70l vody do vany dýl jak čtvrt hodiny (5l/min), bo na to bych se mohl vys… však víš. Tak co myslíš, znal bys odpovědi? Nikde v parametrech to neuvádějí, tak jak to mám jinak zjistit chytlolíne?

zjentek

…Pomóc, Aliene vysliš mě já z nich nemůžu! (; D; D;

Dochy

hele Zjentku, já měl za to, že se v základech techniky trochu vyznáš. Pokud vycházíš z předpokladů, které jsou poněkud šejdrem, a nehodláš se jich pustit, bude porozumění dost obtížné.