Avatar uživatele
Pokročilý

Má nárok její rodina na odškodnění ze zákonného pojištění?

kamarád půjčil své přítelkyni auto,které bylo pojištěné ze zákona na jeho rodné číslo.kamarádka měla ale nehodu,při které zemřela,má nárok její rodina na odškodnění ze zákonného pojištění?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je mi líto, ale tzv. ´zákonná pojistka´ na tyto případy ´nepamatuje´...

-----

Zák.č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

§ 7, odstavec 1, písmeno a,f)

Pojistitel nehradí:

a) škodu, kterou utrpěl řidič vozidla, jehož provozem byla škoda způsobena,

f) náklady vzniklé poskytnutím léčebné péče, dávek nemocenského pojištění (péče) nebo důchodů z důchodového pojištění v důsledku škody na zdraví nebo usmrcením, které utrpěl řidič vozidla, jehož provozem byla tato škoda způsobena.


Avatar uživatele
Zlatý

Podívejte se však na pojistnou smlouvu. standa má sice pravdu, že pojišťovna škodu-nárok škody nehradí, ale plno pojišťoven v rámci honby na klienty dávají k tkz. povinnému ručení různé výhody připojištění. Tedy například sedadlo řidiče a tak různě.
Potom by nárok vznikl, ale to je od každé pojišťovny a smlouvy jiné.
Někdy je to zdarma v pojistce, jindy si to musí pojistník připojistit-zaplatit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.