rady74

Má na to prodejce nárok?

Koupil jem patrovou postel,při montování po 3 dnech jsem zjistil vadu na materiále,tak jsem se domluvil s prodejcem,že to vrátím,a on mi dá peníze.Ale prodejce řekl,že peníze vrací jen při internetové objednávce.Má na to nárok?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano. Peníze se při reklamaci nevrací. Nejprve se v rámci reklamace provádí oprava nebo výměna. Jen pokud by měla věc na potřetí tu samou vadu, máte právo na odstoupení od smlouvy a tím vrácení peněz.

Další odpovědi
mojitek

…nemusi se jednat o stejnou zavadu.. pokud reklamujete zbozi ktere ma vadu a ta vada bude sice odstranena,ale vyrobek jako takovy bude diky teto oprave vizuelne poznamenan-tzn, ze na pohled bude videt tato opravovana cast vyrobku tak mate narok odstoupit od smlouvy a dle Vaseho uvazeni si muzete ze zakona vybrat jiny vyrobek v bezchybnem stavu nebo vraceni celkove castky za kterou jste vyrobek koupil