JežíšKristus

Má ČSSD šanci překonat 5% hranici?

V dnešních novinách: “ V ČSSD se začíná šířit stud za vládu s Babišem” Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/v-cssd-se-zacina-sirit-stud-za-vladu-s-babisem-40351179#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=dcJ9M7IsPrj-202102161520&­source=hp&seq_n­o=2&utm_campa­ign=&utm_medi­um=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Myslíte, že se ČSSD po volbách udrží ve Sněmovně, nebo povolební koalice s estébáckými zločinci se nevyplácí?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Nevyplácí, vědí to i vrcholní politici ČSSD kromě předsedy. A nejsou to jen jednotlivci. ČSSD se odpoutala od svých zásad, zejména etických. Co si napekli, to také snědí. Pro ČSSD by bylo lepší, kdyby PS opustila (píšu to nerad) a obnovila standardy, které nesly význam a postavení sociální demokracie v minulosti.

Další věc je ta, že témata, která mají demonstrovat, nepodněcují, nebo nejsou schopni komunikovat. Jejich témata přebírají Zelení a Piráti jako reprezentace sociálního liberalismu. ČSSD zůstal pouze zaschlý socialistický proud, jehož politika není pro lidi moc zajímavá. Spojila se s jedním nejhorším premiérem, který o etice a zásadách neví nic a ještě k tomu nadává na tradiční strany (včetně koaličního partnera ČSSD). Mohou si za to sami. A co se zisku týče – budou pendlovat mezi 4 až 6 procenty, kdy bude záležet na okolnostech a také, zda dají zelenou spolupráci se Zelenými.

Další odpovědi
Ametyst

Doufam že ne. Být za usmolených 7,4% ve vládě a mít 5 ministerstev je výsměch.

ten který je

Pokud se stane předsedou ČSSD ten jelimánek řídící ministerstvo zahraničí,tak nepřekoná ani 1%.

Midoc

Má šanci překonat 6% hranici.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Leda že by to převzal někdo schopnější, třeba Petříček.

Mr. Marek

Otázka je, zda konzervativnější voliči ČSSD, popřípadě přeběhlí k populistickým stranám, by jej uvítali. Stranu nespasí jeden člověk.