Smack

Má cenu nechat Ruský zajatce naživu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

S válečnými zajatci musí být vždy zacházeno lidsky. Jakékoli protiprávní jednání nebo opomenutí zadržující zadržujícího státu, které způsobí smrt nebo vážné ohrožení zdraví válečného zajatce v jeho zajetí, je zakázáno a bude považováno za závažné porušení této úmluvy. Zejména nesmí být žádný válečný zajatec podroben fyzickému zmrzačení nebo lékařským či vědeckým pokusům jakéhokoli druhu, které nejsou odůvodněny lékařským, zubním nebo nemocničním ošetřením dotyčného zajatce a prováděny v jeho zájmu.

Zdroj: Ženevská úmluva

Další odpovědi
Drap

Víš vůbec co mluvíš?

Kepler

Má cenu, nemá cenu. Válečný zajatec je taky jen člověk, který byl mnohdy poslán do války proti jeho vůli. Podle ženevských úmluv s ním musí být zacházeno lidsky. Samozřejmě, když jde o ksindla, který se dopustil nelidského chování, tak ho odstřelí, úmluvy neúmluvy.

Dochy

a co bys chtěl? Ty 18–20 letý kluky, co tam Putin nahnal rovnou z přijímače, bys chtěl popravovat? Oni jsou v tom z 95% nevinně a nejradši by popíjeli vodku někde doma s rodinou.

led

Predstavte si sám seba na ich mieste a teraz odpovedzte na túto otázku.

pes badyk

nemá