lze zrušit?

Dobrý den,

vím, že to bude asi „divná otázka“,ale jak lze zrušit senát či sněmovnu (vím, že asi prezident jí může odvolat?),ale aby nebyla vůbec ani nově zvolená.

Děkuji Nováková

Odpovědi
standa

Senát za určitých okolností (silně teoretických) lze zrušit.

Ale poslaneckou sněmovnu nikoli, tu lze pouze rozpustit a po volbách očekávat, že nastoupí 200 úplně jiných lidiček, kteří myslí jen na naše blaho 🙂

p.s. vaše otázka není v dnešní době vůbec divná, bohužel ☹

jkjk

Zmenou ustavy (kterou ovsem schvaluji senat i snemovna)