Lgee

Lze založit vlastní stát?

Pokud bych měl vážně hodně peněz mohl bych třeba od nějakého státu koupit nějaký ostrov který k.nemu patří ( vím že by to stálo nechutně moc peněz ale jestli to lz a Dana země ho nepoužívá? Třeba dneska sem našel 1 km² bez stálých obyvatel, nebo pokud najdu nějaký ostrov daleko od civilizace mohu ji poté prohlásit za vlastní. Nebo pokud si nějaký ostrov koupím dám třeba tomu státu miliardu dolarů a ta země mě nechá si ten ostrov vzít a budu na něm moci založit vlastní stát?

Odpovědi
Edison

Nastuduj mezinárodní právo. V zásadě to lze, ale není to jednoduché ani laciné.

annas

Dovíte se v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-si-clovek-zalozit-vlastni-autonomni-stat