seraphico

Lze ve Windows 10 uložit nejčastěji používané věty a ty pak vyvolat pomocí klávesové zkratky?

Ve Windows 10 často používám čtyři věty a jejich napsaní skrze zkratku by mi podstatně urychlilo práci. Uložení do schránky a její následné vyvolání (klávesa Windows + V) není pro mě řešením, protože kopíruji i jiné části textů, takže schránka je pak plná nežádoucích textů.

Ještě doplním, že se musí jednat o Windows jako takový, nikoliv pouze Word.
A stejně tak to nesmí být skrze cizí program, protože používám firemní notebook, tudíž nemohu stahovat nic od třetích stran.

Odpovědi
Alesh

Takhle jak to popisuješ, tak chceš něco jako „Schránku II“, kterou voláš jinou klávesovou zkratkou. Tak buďto na každou větu bys musel mít jinou zkratku, v tom případě se obávám, že nebude k dispozici dostatek volných kombinací nebo budou nesmyslně komplikované. Pokud bys chtěl jen vyvolat dialog a pak následně vybrat určitou větu, tak to už asi rovnou můžeš využít schránku, s tím, že ty své věty si „připneš připínáčkem“, viz zdroj, vlezeš do schránky a dáš smazat vše (připnuté položky se nesmažou). Čili ve chvíli, kdy chceš vkládat ty svoje věty, tak si takto smažeš zbytek a pak by mělo toto fungovat skoro tak, jak si představuješ.
Moc si neumím představit, že by existovalo jiné lepší řešení, jedině snad aplikace na míru, kterou by ti někdo napsal.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/tech-technologie-navody-schranka-ve-windows-umi-uzitecne-divy-vetsina-lidi-ale-zkratku-win-v-nezna-228925

aliendrone

Hmm, takovou věc bych řešil radši než nějakými scripty nějakou blbější z chytrých myší (cena). I pidipaměť 16kB ti stačí na slušné 4 statě, nejen nějaké souvětí.
Naprogramuješ a uložíš do paměti myši nejen text, ale třeba i pohyby (včetně kliknutí).
Pak stačí jen stisknout zvolené tlačítko (takové myši mají zpravidla 6+ programovatelných tlačítek) a myš ti žádaný text vyprdne bleskově (žádanou kombinaci stisknutí kláves, potaqžmo napsaného textu), kdepak widlí schránka a zkratky.

PRUDCE efektivní a produktivní, na to žádný soft nemá. Výhoda je nezávlislost na OS (myš prostě připojíš k počítači a po stisknutí tlačítka jako kdybys to napsal na klávesnici. Přirozeně se to dá využít i chytřejším způsobem, já to používal ve nejen v kanclu, ale především ve hrách.

Jinak prakticky totéž umí i chytré klávesnice. 🙂

elkon

Existují aplikace, které rozšiřují možnosti schránky, kam pak můžeš nakopírovat cokoli a později použít.

Kelt

Pamatuji si, že první počítače, ty Slušovické krabice, měly možnost tam vkládat různé texty pomocí kombinace znaků, např Chemické vzorce, výrazy a pod. Dnes je možné provádět úpravy v textu, vkládání a mnoho dalších věcí, které je pro většinu uživatelů nepoužitelné z 90 %. Ale platí se za to.

seraphico

aliendrone:
To zní dobře, ale ptal jsem se na podpoře Alzy a tam tvrdí, že k programovatelné myši je potřeba software nebo alespoň zkopírovaný program v zařízení, ke kterému bude myš připojena. Můžeš mi tedy takovou myš, která nepotřebuje software, doporučit? Díky

aliendrone

seraphico>>> Ano, obslužný program JE POTŘEBA. Ale nikde není psáno, že ho musíš mít na služebním NTB (jakkoliv pro důkladné (a pohodlné) využití všech jejích možností to JE vhodné. Nicméně myšku si můžeš nascriptovat třeba doma na PC, poté, co script zapíšeš do paměti myši tam již zůstane. A po kliknutí na příslušně přidělené tlačítko spustí i BEZ jakéhokoliv dalšího softu i na JINÉM počítači (vyprdne ti zadanou sekvenci znaků / příslušný text).

Jo a BACHA! Hašašírové se ti možná budou snažit prodat „programovatelnou myš“. To by bylo vpořádku (bo to ona JE), KDYBY tou „programovatel­ností“ nemysleli to, že tlačítka můžeš „jen“ nabindovat na sice libovolnou, ale JEN JEDNU konkrétní akci (např. „stisk klávesy ENTER“ či stisk mezerníku apod.)! To si pohlídej, myš MUSÍ mít VLASTNÍ pamět na ty scripty (či texty aj.) 🙂

seraphico

Ok. Zkusím zapátrat a díky za pomoc.

seraphico

Alesh:
V té schránce je právě problém, protože ano, ty své věty si sice připnu a zbytek mohu odstranit, ale bohužel ty později nechtěné kopie mnohonásobně převyšují mé čtyři věty, takže neustálé promazávání by mě akorát zdržovalo.
Jediné, co mě k té schránce ještě napadlo je, zda se nedá nastavit, aby se nově zkopírované texty (ty které tak často nepotřebuji) řádily pod ty mé čtyři připnuté. Protože nyní se nové kopie řadí nad ty připnuté, které jsou starší. Kdyby tomu bylo naopak, tak bych nemusel rolovat až dolů. Nevíš o takové možnosti nastavení schránky?