Kelt

Lze splácet půjčku z jiného účtu, než na jaký byla půjčka poslána?

Pokud jsou poskytnuty peníze na účet, tak příslušná banka zná číslo toho účtu. Je možné posílat peníze i z jiného účtu? Odesílatel dokazuje svou totožnost Variabilním symbolem a tak by v tom neměly být žádné problémy. Ale kdyby někdo věděl, tak děkuji předem.

Nejlepší odpověď
Dochy

Obecně můžeš splácet z jakéhokoli účtu. V některých případech to může být smluvně zařízeno jinak.
Mám aktuálně dvě různé půjčky spřažené s bankami u kterých mám i účet a tam si banky splátky stahují přímo z b.ú. – podmínkou je mít dostatečnou hotovost včas na b.ú., což ale beru jako zjednodušení jak pro dlužníka (nemusí extra něco převádět) tak pro banku (obecně méně problému s párováním plateb apod…)

Další odpovědi
led

Pokiaľ sú všetky parametre splátky dodržané tj. účet banky,VS,KS, termín, výška a mena splátky, banku nezaujíma zdroj platby.
Môžte sa napríklad v platobnom období zdržovať mimo ČR, mať účet v inej banke (pôvodne dohodnutý účet ste z rôznych dôvodov pozastavili, alebo zrušili). Dobré je veriteľa informovať o zmenenom bankovom účte.

elkon

Důležité je peníze splácet a je úplně jedno jakým způsobem. Pouze je tuším nutno dodržet nesmyslné pravidlo o délce doby splatnosti (pokud je sjednáno). Pokud splatíte dříve, hrozí sankce.

struzzo

Příspěvek smazán administrátorem.