Mirdas

Lze se vždy dívat na televizi v 3D ?

Konkrétně myšleno, které vady zraku tuto možnost vylučují, jako je například stržená sítnice a podobně ?
Doplňuji:
Nebo vlastně i jiná možná zdravotní omezení, kterým tato technologie nevyhovuje, aby prožili plný zážitek.

Odpovědi
Quimby

No potřebuje stereoskopické vidění. Takže musíš mít 2 funkční oči. Jsou lidé, kteří vidí normálně, ale 3D nevidí, protože mozek není schopen složit ty dva obrazy a udělat z nich perspektivu. Mozek pozná, že to není úplně to samý jako realita, ale většinou to nijak neřeší, ale právě občas to nefunguje, ale jak se ta nemoc jmenuje, to nevím.

Mc Merkurion

televize je většinou 3D,i plochá má tři rozměry,ale že by už byla standartem 3D obrazovka to nevím,takže nerozumím na co se ptáš?Nemyslíš třeba,že,když budu vidět na jen na jedno oko,tak si navychutnám 3D obraz?…