Lze se skutečně zbavit červotoče (tesaříka) pomocí octa a jaru?

Mám napadený krov červotočem umrlčím a tesaříkem krovovým. Moje finanční situace není příznivá natolik, abych mohl kupovat drahé prostředky s nejasným účinkem, popřípadě zaplatit firmu. Na internetu jsem hledal radu, jak se zbavit červotoče. Našel jsem toto:
„Nejlepší a osvědčený recept, jak se zbavit červotoče, je velice jednoduchý a nenákladný.
Do neředěného octa přidáme jar na nádobí, můžeme přisypat pepř a zamícháme. Jar ocet trochu zahustí a potom tolik nestéká. Důkladně potíráme napadená místa, roztokem nešetříme. Červotoče již nikdy nespatříte. Je to ekologické a zdravotně nezávadné“.
Chtěl bych zeptat, zda tento návod skutečně funguje? Lze aplikovat i na tesaříka krovového, který páchá největší škody? Mohu použít pro vyšší účinnost 25% kyselinu octovou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

skušenost nemám,ale zde taky jedna rada:Proti dřevokaznému hmyzu je vhodný prostředek Lignofix-I-profi (podrobnější informace na www.qualichem.cz) , který likviduje dřevokazný hmyz ve všech stádiích, vajíčka,larvy i dospělce. Problémem však bude povrchová úprava, lakovaný povrch, prostředek ( i jiné druhy) se musí vsáknout do dřeva. Profesionální likvidace hmyzu ( plynování, vysoké teploty a pod.) není amatersky reálné. Pokud je napadení červotočem pouze minimální, zkuste Lignofix aplikovat injekční jehlou.

Zlatý

Nevím jestli to zabere, ale možná, že jar ucpe póry ve dřevě a breberka se udusí. Taky se dělává, zejména u tesaříka, že se ochranný prostředek stříkne stříkačkou přímo do otvoru.
Za zkoušku nikdo nic nedá, Tak proč nezkusit.

Diskuze k otázce

Bronzový

postcd

bylo tu zmíněno ucpání pórů ve dřevě. četl jsem jednou článek na téma péče o krovy a bylo tam právě varováno před nátěrem krovů hmotami, které dřevo uzavřou, příčinou je trouchnivění dřeva zevnitř, nemůže dýchat.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.